بخشنامه نحوه رسیدگی به پرونده متهمان اغتشاشات اخیر منتشر شد/ تصمیم گیری درباره دانشجویان بازداشتی با نظر کارشناس حراست و رئیس دانشگاه متبوع است.

گروه اجتماعی رجانیوز: حجت الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری در بخشنامه ای به دادستان های عمومی و انقلاب سراسر کشور اعلام کرد: تشکیل کمیسیون کارشناسی متشکل از نمایندگان آگاه و تام الاختیار اداره اطلاعات، سازمان اطلاعات ضروری است. سپاه پاسداران و اطلاعات فرماندهی نیروی انتظامی و حسب مورد امنیت مربوطه و نظر این کمیسیون در کلیه موارد بر اساس موازین شرعی و قانونی و تشریفات و پیگیری های لازم به عمل آید. گرفته شده. با سرعت، دقت و قاطعیت انجام می شود.

من گزارش میدم رجانیوز به گزارش مرکز رسانه قوه قضائیه؛ دادستان کل کشور در این بخشنامه تاکید می کند: افرادی که فاقد سابقه کیفری و فاقد سند، مدرک، گزارش شهود، گزارش مقامات انتظامی، اطلاعاتی و امنیتی و یا شواهد قانع کننده در پرونده خود هستند و کمیسیون کارشناسی تشخیص داد که دارای هیچ نقشی نداشت.» او در مورد اغتشاشات اظهارنظر کرد، باید با توجیه و راهنمایی مناسب آزاد شوند.

دادستان کل کشور تصریح کرد: افرادی که باعث شهادت یا مجروح شدن ماموران و مردم، مدیران و زیردستان در محل و افرادی که حضورشان سازماندهی شده بود، تخریب و تحریک اموال و اماکن خصوصی و عمومی، ادارات، بانک ها، گاز و… ایستگاه ها، دستگاه های خودپرداز و…، افرادی که به مقرها و اماکن نظامی، پلیسی و امنیتی حمله کرده اند، افرادی که سابقه حضور در تجمعات و اغتشاشات دوره های قبل را داشته اند، اراذل و اوباش دارای سوابق کیفری، فعالان سایبری که نقش آفرینی می کنند، برجسته بودند. در تحریک، تشویق و سازماندهی اغتشاشات و اتباع خارجی حاضر در اغتشاشات، در صورت وجود مدارک، اسناد و مدارک کافی علیه آنان، تا زمان برگزاری دادگاه و صدور حکم قطعی و محاکمه آنان بازداشت خواهند شد. با دقت، سرعت و قاطعیت دنبال شود. و باید از دادگاه درخواست شود که مجازات اشد و احکام بازدارنده بدون تخفیف صادر کند.»

  تعاونی های پیشرو مبتنی بر شرکت های دانش و هلدینگ های وزارت ملت در مرکز تجارت ایرانیان ارمنستان حضور خواهند داشت

تصمیم گیری درباره دانشجویان بازداشتی باید با نظر کارشناسان امنیتی و رئیس دانشگاه مربوطه اتخاذ شود.

در بخش دیگری از این بخشنامه آمده است: در مورد دانشجویان دستگیر شده با نظر کارشناس حراست و رئیس دانشگاه مربوطه و همچنین دانشجویانی که در اخلال و اخلال در امنیت عمومی داخل و خارج دانشگاه نقش داشته اند تصمیم گیری شود. ، بسته به نقش و شخصیت آنها. آنها باید با قرار وثیقه یا بازداشت موقت و سایر دانشجویان بازداشت شده بسته به نقش و ماهیت آنها با قرار وثیقه یا قرار وثیقه آزاد شوند.

حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی آژه ای رئیس قوه قضائیه در دومین مهرماه سال جاری در بازدید از دادسرای شهید مقدم (جنایت علیه امنیت تهران) گفت: با تخریب کنندگان اموال عمومی در ارتباط با آنها سرویس‌های جاسوسی بیگانه و گروه‌ها و عناصر ضد انقلاب که مورد تلقینات دروغین و جنگ روانی قرار می‌گیرند، دشمنان در خیابان‌ها و معابر امنیت مردم را سلب می‌کنند، با موازین قانونی برخورد بازدارنده انجام می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید