بخوریم یا گرم کنیم؟ مسئله این است که!

به نوشته این سرمقاله، ظاهراً تمام ادعاهای غرب در زمینه بحث های حفاظت از محیط زیست و امنیت در زمینه برخورداری از توانمندی های هسته ای، تنها برای حفظ منافع آنها و محدود کردن دسترسی سایر کشورها است. چندی پیش آلمان و دیگر کشورهای اروپایی برخلاف تعهدات و وعده های خود، از راه اندازی تاسیسات تولید برق با سوخت زغال سنگ صحبت کردند و به سرعت این کار را انجام دادند.

غربی هایی که همیشه از کربن صفر صحبت می کردند، مدعی بودند و در این زمینه به کشورهای جهان فشار می آوردند، اما به یکباره با کوچکترین فشاری در حوزه انرژی تغییر مسیر دادند.

اکنون رسانه ها گزارش داده اند که هلند از آلمان خواسته است تا نیروگاه های هسته ای تعطیل شده یا تعطیلی آنها را مجددا راه اندازی کند.

راب یتن وزیر آب و هوا و انرژی هلند به خبرنگاران گفت که از وزیر اقتصاد آلمان روبرت هاوبک خواسته است تا سه نیروگاه هسته ای قبلی آلمان را باز نگه دارد.

اگرچه کارشناسان احتمال این امر را بعید می دانند، اما آلمان سه نیروگاه از شش نیروگاه هسته ای خود را در سال گذشته تعطیل کرد و در حال حاضر قصد دارد سه نیروگاه باقی مانده را تا پایان سال جاری تعطیل کند.

اکنون که آلمان به طور داوطلبانه خط لوله گاز نورد استریم 2 از روسیه را تعطیل کرده و واردات انرژی روسیه را کاهش داده است، مشخص شده است که انرژی های تجدیدپذیر نمی توانند ظرفیت مورد نیاز صنعت اروپا را تامین کنند.

europe energy crisis britain russia GettyImages 1238104722 خبر اولیه

به گزارش بلومبرگ، جتن در مصاحبه ای در لاهه گفت که از مقامات آلمانی پرسیده است که آیا باز نگه داشتن نیروگاه های هسته ای از نظر فنی امکان پذیر است یا خیر. با این حال، وزیر اذعان داشت که اقدامات زیادی برای تعطیلی تأسیسات انجام شده است و ممکن است سوخت کافی برای باز نگه داشتن آنها برای مدت طولانی تری وجود نداشته باشد.

  آخرین وضعیت قانون رتبه بندی معلمان

سه شرکت فعال در سه نیروگاه در آلمان از تمدید عمر تاسیسات فوق خودداری کرده اند. با این حال، برخی از سیاستمداران در برلین نیز خواستار توسعه نیروگاه‌ها شده‌اند، اما دولت ائتلافی – که شامل سبزها ضد هسته‌ای است – از انجام این کار خودداری کرده است.

در همین حال، بحران انرژی منجر به کاهش شدید تولید صنعتی در آلمان شد و این کشور در ماه مه برای اولین بار در 30 سال گذشته کسری تجاری داشت. محدودیت‌های آب گرم در برخی از شهرداری‌های آلمان اعمال شد و چهارشنبه گذشته روزنامه بیلد نسبت به بحران بزرگ گاز در زمستان امسال هشدار داد.

هلند در تلاش است تا حفاری گاز در گرونینگن را افزایش دهد و در عین حال واردات LNG توسط کشتی را نیز افزایش دهد. هلندی ها همچنین قصد دارند در دهه آینده دو نیروگاه هسته ای جدید افتتاح کنند و تنها رآکتور هسته ای خود را تا سال 2033 و پس از آن فعال نگه دارند.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید