برجام به پایان خط رسیده است

به گزارش سرمقاله، سایت شبکه تلویزیونی یورونیوز می نویسد که نماینده سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز چهارشنبه 23 شهریور از به بن بست رسیدن مذاکرات هسته ای با ایران خبر داد. جوزف بورل به خبرگزاری فرانسه گفت که هیچ پیشرفتی در مذاکرات حداقل در کوتاه مدت انتظار نمی رود.

بورل که در حاشیه مجمع عمومی پارلمان اروپا در استراسبورگ صحبت می‌کرد، افزود: نقش من به‌عنوان هماهنگ‌کننده مذاکرات این است که سعی کنم مواضعی را که متأسفانه از تابستان از هم جدا شده‌اند، گرد هم بیاورم. “

این مقام سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: نقش من فشار بر دو طرف است. واقعیت این است که پیشنهادهای اخیر ایران کمکی نکرده است. کار تقریباً تمام شده بود، اما ناگهان پیشنهادهای جدیدی ظاهر شد و این چنین است، در حالی که وضعیت سیاسی در حال حاضر مطلوب ترین نیست.

برجام به پایان خط رسیده است

جوزف بورل ادامه داد: “متاسفم که این را می گویم، اما نباید انتظار پیشرفتی در روزهای آینده داشته باشیم.” من نگران هستم که با وضعیت سیاسی در ایالات متحده، ما در بن بست باقی بمانیم.

انتخابات میان دوره ای آمریکا در ماه نوامبر برگزار می شود و به گفته برخی کارشناسان حداقل تا آن زمان نباید منتظر نتیجه نهایی مذاکرات برجام باشیم.

جوزپ بورل تاکید کرد که بهترین گزینه های ممکن را به عنوان هماهنگ کننده به طرفین پیشنهاد داده است و گفت که دیگر چیزی برای اضافه کردن ندارد.

این در حالی است که ترویکای اروپایی اخیراً گفته است که درباره قصد ایران برای بازگشت به برجام «تردیدهای جدی» دارد. وزیر خارجه آمریکا هفته گذشته آخرین واکنش ایران در مذاکرات هسته ای را یک گام به عقب توصیف کرد.

  مشاور عالی و بازرس ویژه وزیر راه و شهرسازی کجا دستگیر شد؟

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید