برداشتن پرچم روسیه توسط تنیسور شماره یک جهان

پس از تحریم ستاره های تنیس روسیه و بلاروس از سوی فدراسیون بین المللی تنیس، دانیل مدودف، تنیسور شماره یک جهان، پرچم روسیه را از صفحه اینستاگرام خود حذف کرد. مدودف 26 ساله اخیراً به صدر جدول صعود کرد و به ماه‌های حضور نواک جوکوویچ در صدر جدول پایان داد. اما مدودف، مانند هموطنانش، اکنون مجبور خواهد شد بدون نام و پرچم کشورش در مسابقات شرکت کند، زیرا فدراسیون بین المللی تنیس روسیه و بلاروس را در اوایل این هفته به دلیل جنگ در اوکراین تحریم کرد.

فدراسیون های تنیس روسیه و بلاروس “تا اطلاع ثانوی” تعلیق شده اند، در حالی که تیم های هر دو کشور نمی توانند در جام دیویس امسال و جام بیلی یان کینگ که در آن فدراسیون تنیس روسیه قهرمان هر دو تورنمنت شد، شرکت کنند.

در پاسخ به سوالی درباره برداشتن پرچم روسیه از سوی بستگان تنیسور روس، آنها گفتند که مایل به اظهار نظر نیستند.

شمیل تارپیشتف، رئیس فدراسیون تنیس روسیه نیز گفت که این احتمالاً یک اقدام ضروری است. او گفت: «من هنوز با دانیل صحبت نکرده ام. اما اکنون چنین تحریم هایی وجود دارد، کمیته بین المللی المپیک استفاده از پرچم روسیه را ممنوع کرده است. حتی در شبکه های اجتماعی. پس این یک اقدام ضروری است.

مدودف، تنیسور شماره یک جهان نیز با انتشار پیامی در شبکه های اجتماعی خواستار “صلح بین ملت ها” شد. او نوشت: «می‌خواهم از طرف همه بچه‌های دنیا صحبت کنم. همه آنها رویاهایی دارند، زندگی آنها تازه شروع شده است، تجربیات بزرگی در پیش است. هر چیزی که احساس می کنند و می بینند برای اولین بار در زندگی شان اتفاق می افتد. به همین دلیل است که من می خواهم به خاطر کودکان صلح جهانی بین کشورها را مطالبه کنم. کودکان با اعتماد درونی در دنیا به دنیا می آیند، آنها به همه چیز اعتقاد دارند: مردم، عشق، امنیت و عدالت. بیایید با هم باشیم و به آنها نشان دهیم که این درست است، زیرا هر کودکی مجبور نیست خیال پردازی را کنار بگذارد.

  شناسایی 2 تلاش سود از «WebMelt» در مهرماه

دیدگاهتان را بنویسید