بررسی بسته جدید حمایت از مستاجران دولتی

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به آمادگی اتحادیه مشاوران املاک برای اجرای مصوبه سران قوا گفت: مالکان باید به مستاجران کمک کنند تا از این شرایط سخت عبور کنند.

به گزارش رجانیوس به نقل از تسنیم، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه «از صاحبخانه ها درخواست کمک به مستاجران برای عبور از این شرایط سخت»، گفت: در نتیجه اجاره بها در تهران و شهرهای بزرگ 25 درصد افزایش می یابد. در شهرهای دیگر 20 درصد

وی در خصوص تفاوت مصوبه دو سال اخیر ستاد کرونا با مصوبه اخیر شورای هماهنگی سران قوا، افزود: این مصوبات تفاوت چندانی ندارد اما ضمانت اجرایی آن قوه قضائیه است.به مستاجران کمک کنید.

وی ادامه داد: کد رهگیری و سامانه رهگیری به وزارت راه و شهرسازی منتقل شده است و از این پس تمامی تراکنش ها باید با کد رهگیری ثبت شوند تا قابل پیگیری باشند.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه عدم ثبت قرارداد تمدید بین موجر و مستاجر تخلف است، بیان کرد: در صورت عدم ثبت کد رهگیری در سامانه مسکن و املاک خالی تلقی می شود. خانه و مالیات بر قانون.

قاسمی با یادآوری اینکه 600 هزار واحد مسکونی خالی از سکنه در سازمان امور مالیاتی شناسایی شده است، افزود: برای مالکان این منازل پیامکی ارسال شده است. مالکان می توانند اعتراض خود را ثبت کنند، زیرا ممکن است اشتباهاتی در سیستم رخ داده باشد.

وی از اعتراض 60 هزار مالک به مسکن خالی خبر داد و ابراز امیدواری کرد که همکاری مالکان بر اجاره بها مسکن تأثیر بگذارد، افزود: 40 هزار میلیارد تن تسهیلات برای حمایت از سپرده های مسکن در نظر گرفته شده است که متقاضیان باید این تسهیلات را دریافت کنند. سیستم نوشتن

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

وزیر راه و شهرسازی میزان کمک واریزی را در تهران 100 میلیون تن، در سایر کلانشهرها 70 میلیون تن و در شهرستان ها را 40 میلیون تن اعلام کرد و افزود: در حال انجام است.

دیدگاهتان را بنویسید