بررسی مطالبه مستمری عادی و صدور حکم تعیین مستمری بدون نیاز به مراجعه حضوری

10895 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، به منظور افزایش رضایتمندی بیمه شدگان، شفاف سازی موضوعات اجرایی، یکسان سازی رویه ها و بهینه سازی فرآیندها با رویکرد کاهش جهت گیری ها، امکان برقراری مستمری متعارف برای مدت سابقه خدمت و سن وجود دارد. در غیبت.

بر اساس این گزارش، دستور اداری مبنی بر برقراری غیرحضوری مستمری عادی خدمت بیمه ای به تمامی ادارات کل و واحدهای اجرایی این سازمان ابلاغ شده است و بیمه شدگان می توانند به سامانه خدمات بیکاری سازمان اجتماعی مراجعه کنند. سازمان بیمه گر به آدرس es tamin.ir بدون نیاز به ثبت درخواست مستمری عادی. برای تکمیل مراحل ثبت نام به صورت حضوری به شعب مراجعه کنید.

واحدهای اجرایی شرکت با مسئولیت محدود موظفند به درخواست‌های مستمری که در سامانه خدمات غیرحضوری ثبت می‌شود، تا پایان همان روز و به درخواست‌هایی که از سوی بیمه‌شدگان ارسال می‌شود، رسیدگی کنند. خارج از ساعت کاری یا روزهای تعطیل در اولین روز کاری و با توجه به اینکه هنگام ثبت درخواست مستمری غیرحضوری توسط بیمه شده احراز هویت با ارسال رمز عبور (OTP) به تلفن همراه وی انجام می شود، نیازی به امضاء نیست. یا اثر انگشت بیمه شده تحت درخواست بازنشستگی.

مراحل اداری تایید سوابق و اخذ تاییدیه ها به صورت حضوری در این سامانه انجام می شود و بیمه شدگان می توانند از مراحل فرآیند مذکور در این سامانه مطلع شوند. پس از صدور دستور تعیین مستمری عادی خدمت بیمه ای و شماره بیمه، نسخه ای از آن در منوی «صندوق شخصی من» در سامانه خدمات آفلاین قرار می گیرد و بیمه شده می تواند از طریق منوی «اعلام» شماره حساب بانکی خود را وارد کند. شماره حساب بانکی ویژه مستمری بگیران.» برای درخواست پرداخت مستمری.

  اعتماد به ارزهای دیجیتال در حال کاهش است

لازم به ذکر است که قبل از این مراحل درخواست بازنشستگی و بررسی پرونده و سوابق بیمه ای متقاضیان مستمری عادی مستلزم مراجعه حضوری متعدد به بیمه شده بود و این امر بسیار زمان بر بود.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید