برقراری امنیت کامل در زاهدان

مشاهدات میدانی خبرنگار تسنیم از وضعیت صبح امروز شهرستان زاهدان نشان می دهد که پس از وقوع حوادث تروریستی امنیت برقرار شده و نیروهای امنیتی در نقاط حساس و مبادی ورودی شهر مستقر شده و عبور و مرور مردم به روال عادی انجام می شود.

به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، پس از اقامه نماز جمعه گذشته در مصلی شهرک زاهدان در حوالی مسجد مکی، عده ای تروریست و تجزیه طلب به کلانتری 16 زاهدان حمله کردند و بر اساس اظهارات فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان، قصد داشتند این عملیات را انجام دهند. بر فراز این پاسگاه پلیس با اقدام قاطع نیروهای نظامی و امنیتی ناکام ماندند.

جنایتکاران و تروریست هایی که می خواستند اداره پلیس را تصرف کنند به آتش زدن اموال عمومی ادامه دادند. این افراد چندین فروشگاه زنجیره ای متعلق به مردم را غارت و آتش زدند و به بانک ها و مراکز دولتی آسیب رساندند و چندین شعبه بانک در خیابان خیام و یک مغازه در بازار رسولی زاهدان توسط شورشیان غارت و سوزانده شد و سپس در نزدیکی مسجد مکی زاهدان. تجمع کردند و شروع به درگیری کردند که در آن فرمانده اطلاعات استان سیستان و بلوچستان کشته شد.

اما شبکه های تروریستی و ضدانقلاب در فضای مجازی با انتشار تصاویری از دود و آتش و با انتشار فراخوان های متعدد برای دعوت مردم به خیابان ها، اما عدم همراهی با مردم زاهدان و همراهی نکردن با مردم زاهدان، سعی کردند فضای شهری را خطرناک و انتقادی نشان دهند. اعلام برائت آنان و عدم موافقت علمای استان با حرکت این افراد منجر به برقراری آرامش در شهر شد.

  بخشنامه نحوه رسیدگی به پرونده متهمان اغتشاشات اخیر منتشر شد/ تصمیم گیری درباره دانشجویان بازداشتی با نظر کارشناس حراست و رئیس دانشگاه متبوع است.

در پی شهادت فرمانده اطلاعات استان سیستان و بلوچستان در پی این حادثه تروریستی، گروهک تروریستی جیش الظلم طی بیانیه ای مسئولیت این حمله تروریستی را بر عهده گرفت. سپاه استان سیستان و بلوچستان سلمان نیز اعلام کرد که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سایر نیروهای اطلاعاتی، امنیتی و اداری مقتدر و مصمم به اقدامات تفرقه افکنانه و جنایات مزدور پاسخ قاطع خواهند داد.

رصد میدانی خبرنگار تسنیم از وضعیت صبح امروز زاهدان حاکی از برقراری امنیت کامل پس از حوادث تروریستی روز گذشته و استقرار نیروهای امنیتی در نقاط حساس و مبادی ورودی شهر و عبور و مرور مردم به روال عادی است و آنچه مشخص است که تلاش می کنند. شبکه های دشمن در ناآرامی های جاری در استان سیستان و بلوچستان شکست خورده اند.

دیدگاهتان را بنویسید