برنامه هفتم مشکل محور است/ اقتصاد و معیشت اولویت اصلی برنامه هفتم است

10393 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، مسعود میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره تأثیر جلسه امروز مجلس و دولت بر حل مشکلات کلان گفت: جلسات دولت و مجلس معمولاً متقابل، همکاری و همفکری است. مشاوره برای پیشرفت بهتر به خصوص که در فصل بودجه 1402 و لایحه برنامه هفتم هستیم و باید مقدمات آن فراهم می شد.

وی در پاسخ به این سوال که لایحه بودجه 1402 و برنامه هفتم چه زمانی در مجلس مطرح می شود؟ وی افزود: هر دو در حال آماده سازی هستند. از امروز بودجه در دولت بررسی می شود و با آماده شدن بودجه، بازنگری برنامه آغاز می شود و در کمترین زمان ممکن هر دو را به مجلس ارائه کنیم.

میرکاظمی درباره اینکه میزان اجرای قوانین برنامه در شش دوره گذشته حدود 30 درصد است، برنامه هفتم چه تفاوتی با برنامه های دوره های قبل دارد؟ وی تصریح کرد: برنامه هفتم مشکل آفرین است و در آن اقتصاد و معیشت مردم است، البته این بدان معنا نیست که دیگر مسائل مطرح نشود، بلکه اولویت اصلی اقتصاد و معیشت است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در گفت و گوی خانه ملت ادامه داد: در برنامه هفتم چند موضوع کلیدی را دنبال می کنیم که بتوانیم به آنها برسیم، مثلا رشد اقتصادی برای ما مهم است، بحث انرژی یکی از محورها و موضوعات اصلی است. مانند معدن و مسکن نیز مسائل کلیدی هستند، ما همچنین با چالش هایی مانند تنش آبی روبرو هستیم که باید در برنامه دیده شود.

پایان/

  بازی رفیق در دولت با تشکیل وزارت بازرگانی!

دیدگاهتان را بنویسید