برنامه پهپاد ایران خطرناک ترین تهدید برای اسرائیل است / ایران شجاعت زیادی برای حمله به تمام اهداف ما به دست آورده است

گروه بین الملل رجانیوز: موسسه تحقیقات امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در گزارشی اعلام کرد که در پی استفاده حماس، حزب الله و سایر گروه های مقاومت از پهپادها علیه اسرائیل و متحدانش در منطقه، پهپادها از یک پدیده حاشیه ای به تهدیدی فزاینده برای تل آویو تبدیل شده اند.

من گزارش میدم رجانیوزاین موسسه امنیتی با اشاره به حادثه ارسال پهپادها از سوی حزب الله به میدان نفت و گاز کاریش در ماه ژوئیه، مدعی شد که رژیم صهیونیستی توانسته با پهپادهای مذکور مقابله کند، اما هنوز زود است که از این حادثه نتیجه بگیریم که اسرائیل توانایی مقابله با این تهدید رو به رشد به معنای قدرت پهپادی دولت ها و سازمان های دشمن است.

این گزارش ادامه می دهد: این اولین بار نیست که از پهپادها علیه اسرائیل استفاده می شود. حزب الله همچنین در جریان جنگ دوم لبنان در سال 2006 پهپادها را مستقر کرد. حزب الله مانند سایر گروه ها در خاورمیانه، پهپادها را هر چند کوچک و غیر کشنده، ابزاری مفید برای عملیات های مختلف یافته است. در سال 2012 یک هواپیمای بدون سرنشین شناسایی برای جمع آوری اطلاعات از تاسیسات امنیتی وارد جنوب فلسطین اشغالی شد. در سال های 2012 تا 2021، حزب الله به طور مداوم چنین پروازهای پهپادی را در امتداد مرزهای فلسطین اشغالی انجام می داد، به طور متوسط ​​سالانه 75 پرواز. سال گذشته (2021) یک پهپاد وارد حریم هوایی فلسطین اشغالی شد و پس از نیم ساعت بدون برخورد به لبنان بازگشت.

این اندیشکده معتقد است استفاده روزافزون حزب الله از پهپادها دلیلی برای تمرکز بر این ابزار در نبرد همه جانبه با رژیم صهیونیستی است. علیرغم اینکه در مواقع عادی از پهپادها برای جمع آوری اطلاعات استفاده می شود، اما ماموریت های تهاجمی هدف اصلی طرح پهپاد در کنار تقویت و دقت زرادخانه موشکی و موشکی است.

  بررسی بسته جدید حمایت از مستاجران دولتی

مرکز مطالعات امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در آن زمان اعلام کرد: برنامه پهپادهای ایران خطرناک ترین تهدید برای اسرائیل است زیرا ایران شجاعت حمله به تمام اهداف در خاورمیانه را به دست آورده است. به موازات آن، ایران در حال کمک به تسلیحات خود در مناطق مختلف و انتقال تخصص خود در توسعه زرادخانه هواپیماهای بدون سرنشین است.

در پایان این گزارش با اشاره به جدی بودن تهدید روزافزون هوایی علیه رژیم صهیونیستی آمده است: به این تهدید موشک ها و راکت ها نیز اضافه شده است که همچنان گسترده و مهم هستند. ما همچنین باید تهدیدات کمتر مهمی مانند بالن های آتش زا و بادبادک ها را در نوار غزه اضافه کنیم. این وضعیت مستلزم آن است که اسراییل از قابلیت های دفاعی پیشرفته در برابر انواع حملات احتمالی، به ویژه در شرایط یک جنگ گسترده و جاری استفاده کند.

به تازگی شبکه المیادین در گزارشی مهم ترین پهپادهای جهان را ارائه کرده است که در میان آنها نام تعدادی از پهپادهای ایرانی به چشم می خورد.

همچنین اخیراً یک سایت تحلیلی آمریکایی در تحلیلی درباره راه اندازی کارخانه پهپاد ایران در تاجیکستان، کشور همسایه ایران، نوشته است که ایران به دنبال تقویت روابط با همسایه فارسی زبان خود تاجیکستان است و پهپادها نقش مهمی در استراتژی نظامی ایران دارند. .

منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید