برهم صالح با رهبران گروه های شیعی عراق مشورت کرد

رئیس جمهور عراق و شورای هماهنگی شیعیان عراق موسوم به «چارچوب هماهنگی شیعیان» متشکل از احزاب و گروه های سیاسی شیعه شب گذشته در بغداد برای بررسی نتایج انتخابات پارلمانی دیدار کردند.

به گزارش رجانیوس به نقل از دانشجو، «برهم صالح» رئیس جمهور عراق و شورای هماهنگی احزاب شیعه عراق موسوم به «چارچوب هماهنگی شیعیان» سه شنبه شب در کاخ صلح تشکیل جلسه دادند.

به گزارش شبکه خبری روسیا الیوم، در این دیدار موضوع اعتراضات به نتایج انتخابات پارلمانی مورد بررسی قرار گرفت.

برهم صالح، رئیس جمهور عراق، سعید عمار الحکیم، رهبر جنبش حکمت ملی عراق، هادی العامری، رهبر ائتلاف فتح و دیگر رهبران سیاسی در این مراسم حضور داشتند.

کمیته هماهنگی شیعیان عراق که به چارچوب هماهنگی شیعیان معروف است از احزاب و گروه های سیاسی مرتبط با بسیج مردمی از جمله ائتلاف فتح، دولت قانون، عصائب اهل الحق و گردان های حزب الله تشکیل شده است.

کمیسیون انتخابات عراق شنبه شب پس از شمارش باقیمانده صندوق ها و بازشماری آرای برخی از مراکز رای گیری، نتایج اولیه را به طور کامل اعلام کرد، اما نتایج اولیه اعلام شده از چند روز پیش تغییری نکرده است. این مکان به طور قابل توجهی از سایر رقبا جلوتر است.

در پی تشدید اعتراضات به نتایج انتخابات پارلمانی عراق، کمیسیون عالی انتخابات عراق روز سه شنبه اعلام کرد که آرای بیش از 2000 شعبه رای گیری در استان های مختلف این کشور را به صورت دستی شمارش می کند.

کمیسیون عالی انتخابات عراق افزود که از روز دوشنبه تمامی شکایات را بررسی کرده و اقدامات لازم را انجام داده است.

  توئیت رئیس مجلس برای افزایش حقوق سربازان

بر اساس این گزارش، کمیسیون عالی انتخابات عراق روند شمارش دستی آرا را از روز چهارشنبه در استان نینوا آغاز می کند و روز پنجشنبه در استان بابل و روز جمعه در بغداد ادامه می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید