بریتانیا تسلیحات ضد تانک در اختیار اوکراین قرار داده است

وزیر دفاع بریتانیا مدعی است که اولین محموله تسلیحات ضد تانک را به اوکراین تحویل داده است تا کی یف را برای دفاع از خود در صورت تهاجم روسیه باز بگذارد.

به گزارش رویترز، بن والاس، وزیر دفاع بریتانیا در سخنانی در پارلمان گفت که اوکراین شروع به تجهیز خود به سلاح های ضد تانک کرده است و گفت این دستگاه ها به کی یف در دفاع از خود در برابر حمله احتمالی روسیه کمک می کند.

به گفته والاس، اولین بخش از محموله نظامی روز دوشنبه به کی یف تحویل داده شد و تعداد کمی از نیروهای بریتانیایی نحوه استفاده از آن را برای مدت کوتاهی به اوکراینی ها آموزش خواهند داد.

با این حال، وی به تعداد و نوع تسلیحات ارسال شده به اوکراین اشاره ای نکرد و گفت این سلاح ها استراتژیک نیستند، جنبه دفاعی دارند و تهدیدی برای روسیه محسوب نمی شوند.

پیش از این، والاس از سرگئی شویگو همتای روس خود دعوت کرد تا به لندن سفر کند، اما او گفت که اگرچه اختلافات زیادی با مسکو بر سر اوکراین وجود دارد، اما این شکاف به اندازه کافی بزرگ نیست که از طریق دیپلماسی پر شود. و این بستگی به انتخاب رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین دارد.

در همین حال، یک هیئت غیرحزبی از سناتورهای آمریکایی روز دوشنبه از کیف، پایتخت اوکراین بازدید کردند. آنها مدعی شدند در صورت لزوم علاوه بر توسل به گزینه تحریم روسیه، سلاح های مرگبار در اختیار اوکراین قرار خواهند داد.

با این حال، روسیه گفته است که هیچ برنامه ای برای حمله به اوکراین ندارد و از ناتو خارج نخواهد شد.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

دیدگاهتان را بنویسید