بزرگداشت سردار دلها در افغانستان/کابل میزبان کنفرانس ادبی نگین سلیمانی

گروه سیاسی رجانیوز: جمعیت المصطفی العالمیه افغانستان امروز میزبان جمعی از مردم و شخصیت های افغانستان بود که برای ادای احترام به مقام شامخ شهید قاسم سلیمانی آمده بودند.

من گزارش میدم رجانیوز; در این مراسم کاردار سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل اعلام کرد که پرونده جنایت آمریکایی ها در شهادت سردار سلیمانی همچنان در دادگستری ایران در حال بررسی است.

در این مراسم کاردار موقت سفارت با بیان اینکه پرونده جنایت آمریکایی شهادت سردار سلیمانی همچنان در دادگستری ایران در حال بررسی است.

حسن کاظمی قمی نماینده ویژه رئیس جمهوری اسلامی ایران در امور افغانستان و رئیس سفارت ایران در کابل به مناسبت سومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی در صفحه توئیتر خود نوشت: 20 سال خاطره با شهید سلیمانی پر از درد و عبرت است.» او بود، در اندیشه و عمل، در دیپلماسی و میدانی، در جهاد و شهادت، الگوی دست یافتنی بود، اما آسان و محجوب.

01 خبر اولیه

همچنین مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهید قاسم سلیمانی در کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در مزارشریف برگزار شد.

02 خبر اولیه

دیروز همایش ادبی با عنوان «نگین سلیمانی» به مناسبت بزرگداشت سپهبد شهید قاسم سلیمانی در کابل برگزار شد. اجرای سرود جان فدا، شعر خوانی و سخنرانی در مدح سردار شهید سلیمانی از جمله برنامه های این همایش ادبی بود.

در این همایش شاعران افغانستانی اشعار خود را در وصف شهید سلیمانی قرائت کردند.

03 خبر اولیه

نجاری معاون سیاسی سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل طی سخنانی به تشریح رشادت ها و اهداف مقدس و آرمان های شهید سلیمانی پرداخت.

  مقصد دهمین سفر استانی آیت الله رئیسی

همچنین در این همایش ادبی کتاب «قهرمان جهان اسلام» با موضوع مجاهدت ها و اهداف شهید بزرگوار سلیمانی ارائه شد.

دیدگاهتان را بنویسید