بسته جدید کمک نظامی به اوکراین، چالش جدید روسیه

13164 خبر اولیه

میخائیل میزینتسف، رئیس مرکز کنترل دفاع ملی روسیه روز چهارشنبه گفت که جنگنده‌های اوکراینی قصد دارند موشک‌های دوربرد پرتاب کنند که انتظار می‌رود از ایالات متحده به خاک روسیه برای تحریک یکدیگر ارسال شوند.

وی گفت: «طبق اطلاعات تایید شده به دست آمده از ارتباطات رادیویی رهگیری شده، رژیم در کیف قصد دارد یک تحریک غیرانسانی دیگر را در شهر شوستکا انجام دهد.

در آینده نزدیک محموله ای از سامانه های موشکی دوربرد آمریکایی به شوستکا می رسد که نیروهای اوکراینی تحت فرماندهی سرویس امنیت اوکراین (SBU) قصد دارند مستقیماً در خاک فدراسیون روسیه شلیک کنند. گفت: میزینتسف. به این ترتیب نئونازی‌های اوکراینی قصد دارند آتش متقابل نیروهای مسلح روسیه را تحریک کنند و آنها را متهم به گلوله باران بی‌رویه زیرساخت‌های غیرنظامی و تخریب جمعیت غیرنظامی کنند.»

این مقام روسی همچنین تاکید کرد که مقامات کیف قصد دارند خبرنگاران اوکراینی و خارجی را در این مراسم مشارکت دهند تا اخبار جعلی و عکس ها و فیلم های کشتار غیرنظامیان توسط نیروهای روسی را پوشش دهند که سپس به طور گسترده توسط رسانه های غربی پوشش داده می شود.

پیش از این، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه با صدور بیانیه ای رسما بسته جدید کمک نظامی به اوکراین را اعلام کرد. کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد: بایدن بسته جدیدی از کمک‌های نظامی به اوکراین از جمله سامانه HIMARS را برای تحویل به کیف تایید کرده است.

خبرگزاری آناتولی پیشتر اعلام کرد: «ایالات متحده قصد دارد یک سامانه موشکی توپخانه با کارایی بالا به اوکراین بفرستد».

یک مقام ارشد کاخ سفید که خواست نامش فاش نشود، روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت که بسته جدیدی از کمک های نظامی به اوکراین ارائه خواهد شد. این مقام با اشاره به اینکه برد سیستم مورد بحث 40 مایل (تقریباً 65 کیلومتر) است، گفت که از اوکراین تضمین هایی دریافت کرده است که از این سیستم برای هدف قرار دادن خاک روسیه استفاده نخواهد شد. این بیانیه که چهارشنبه شب توسط کرملین رد شد، بیان می‌کند که ماقبل تاریخ رفتار کیف، ما را از باور به وعده‌هایش باز می‌دارد.

  مجوز مجلس برای توسعه حمل و نقل کشور در بودجه 1401

منبع: مهر

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید