بلای «عصای موسی» بر صهیونیست ها

گروه هکری «عصای موسی» در کنار سایر گروه های هکری مانند «طاهره» و «سایه سیاه» از پاییز گذشته فعالیت خود را آغاز کرده است.

این گروه تاکنون بیشترین حملات سایبری و آسیب را به تاسیسات و زیرساخت های امنیتی و نظامی اسرائیل وارد کرده است. نامگذاری این گروه با توجه به وضعیت سرزمین های اشغالی و نفوذ آن در حساس ترین لایه های امنیتی در کنار تمامی ادعاهای رژیم صهیونیستی، ابتکار جالبی است. از محتوای پیام های منتشر شده توسط گروه به همراه جهت گیری فعالیت های آن به وضوح وجود آن را می توان دریافت. پیام هایی که این گروه همیشه پس از عملیات ارسال می کند بر اساس اطلاع رسانی به جهانیان از جنایات اسرائیل و جبران ظلم و انتقام خون های ریخته شده است که نشان دهنده مانیفست مقاومت آن است. بدین ترتیب این گروه از دل مقاومت بیرون آمد و برای تضعیف سپر حفاظتی مورد ادعای رژیم غاصب ایجاد شد. اما ناتوانی رژیم صهیونیستی در شناسایی و مکان یابی گروه های هکر به ویژه گروه ستاد موسی، هسته اصلی آنها را پوشانده بود. این مشکلی است که مقامات رژیم نیز به آن اذعان دارند و بر اساس گمانه زنی در رسانه های خود آن را به ایران و گروه های نیابتی آن نسبت می دهند.

فائزه سادات یوسفی

مهمترین اقدامات را در نظر بگیرید

گروه موسی رید در عملیات سایبری خود چندین شرکت مهندسی از جمله پروژه ها، طرح ها، قراردادها، تصاویر، نامه ها و کنفرانس های ویدئویی را هک کرد که طی آن کارت های شناسایی و اسناد بیمه فاش شد. او همچنین اطلاعاتی درباره اداره پست اسرائیل و اطلاعاتی درباره بنی گانز، وزیر جنگ اسرائیل، از جمله عکس‌های گانز و برخی از نامه‌های مهم وی، و همچنین اطلاعاتی مانند کد ملی، ایمیل، آدرس، شماره تلفن و حتی اطلاعات اجتماعی فاش کرد. -وضعیت اقتصادی ارتش رژیم در وسط دارک نت و تلگرام به اشتراک گذاشته شد که باعث رسوایی امنیتی و اطلاعاتی رژیم شد. این گروه همچنین تصاویر و نقشه های سه بعدی فلسطین اشغالی را با دقت تا 5 سانتی متر زیر حملات سایبری خود دریافت کرد. این در حالی است که رژیم تصویربرداری هوایی از سرزمین های اشغالی را ممنوع کرده است.

گروه هک شده آسا موسی همچنین پرونده ای مربوط به برنامه جاسوسی رژیم صهیونیستی توسط ماهواره های جاسوسی که برای رصد کشورهای منطقه به ویژه ایران مورد استفاده قرار می گیرد، کشف کرد. این فایل حاوی محل دقیق پروژه OFA ارتش اسرائیل (ماهواره های این حالت)، اطلاعات، شرایط و نقشه های مربوطه می باشد. این گروه در جدیدترین عملیات خود دوربین های مداربسته خیابان های سرزمین های اشغالی، دوربین های شرکت های تسلیحاتی صهیونیستی و شبکه برق رژیم صهیونیستی را هک کرد.

  فواید نوشیدن آب ولرم در روزه آب

مقامات موسی به زبان انگلیسی و عبری با پخش یک ویدیو و به اشتراک گذاری اطلاعات در یک فایل فشرده هشدار دادند: «این تازه آغاز است». از این به بعد صدمات جبران ناپذیری خواهید دید. ما شما را مجازات خواهیم کرد. هدف روشن، قطعی و دقیق است. این تنها بخش کوچکی از دسترسی ما به شبکه برق شماست. “به زودی در تاریکی خواهید بود.”

در اقدامات اخیر، اطلاعات منتشر شده در کانال تلگرامی این گروه نشان می دهد که پالایشگاه حیفا و عملیات هک رژیم صهیونیستی به مدت یک ساعت در پنج شهر بزرگ سرزمین های اشغالی شنیده شد و عملیات مهم حذف بالن های جاسوسی نوار غزه نیز یکی از آنهاست. فعالیت های آنها

این گروه پس از انهدام بالن ها با سلاح هایی که نشان دهنده ورود آنها به مرحله نظامی بود، گفت: “ما به شما هشدار داده ایم که منتظر حملات ترکیبی ما باشید.” ضربات ما به شما در همه جهت در فضای مجازی و زیرساخت ها ادامه خواهد داشت. این تنها آغاز است. بر اساس آخرین اطلاعات، 3 افسر نظامی این رژیم آزاد شده و در ویدئویی با افسر نظامی رژیم صهیونیستی تماس گرفته اند.

پوشش رسانه ای

حملات سایبری شرایطی را برای رژیم صهیونیستی ایجاد کرده است که خطر غافلگیری را از هر طرف ممکن می سازد. گروه عصای موسی بر زیرساخت های امنیتی مهم و حساس رژیم تمرکز کرده و به مرور زمان آن را تقویت کرده است. به دلیل این وضعیت، مقامات رژیم گفته اند تهدیدات سایبری علیه نهادها و تأسیسات راهبردی دولتی و غیردولتی مهم ترین تهدید برای اسرائیل است و می تواند سیستم های بسیار مهمی را مختل کند.

در همین راستا یک شرکت نرم افزاری آمریکایی-اسرائیلی هشدار داد که اسرائیل آمادگی پاسخگویی به این حملات را در سطح مورد نیاز به ویژه در زیرساخت هایی مانند سیستم های آبی و غیره ندارد. روزنامه صهیونیستی اورشلیم که گزارش این شرکت سایبری را بررسی کرده، معتقد است گروه عصای موسی متعلق به ایران است. این اسرائیل است. این روزنامه به نقل از رژیم صهیونیستی نوشت: نوآوری اصلی گروه عصای موسی این بود که فعالیت های آن کمتر بر استفاده از تکنیک های بدیع است و بیشتر بر تحقیقات عمیق برای شناسایی نقاط آسیب پذیر رژیم اسرائیل تمرکز دارد.

ایال علیما، تحلیلگر نظامی درباره عواقب هک گفت: «ارتش اسرائیل هنوز نتوانسته است نیروهای خود را ایمن کند و از نفوذ و نشت اطلاعات جلوگیری کند، بلکه محدودیت هایی را اعمال کرده است که مانع از اقدام هکرها و انتشار محتوای امنیتی می شود». ارتش در اینترنت غیرنظامی شد، شکست خورد.

  میزان، درآمد و درآمد حاصل از فروش نفت هر سه افزایش یافته است

معیر بن شباط، رئیس سابق شورای امنیت داخلی رژیم صهیونیستی گفت که جنگی بین این رژیم و ایران به ویژه در فضای مجازی وجود دارد و نمی دانم چه زمانی پایان خواهد یافت. هاآرتص با اشاره به موارد متعدد حملات هکری، تهدید سایبری را یکی از بزرگترین تهدیدات موجودیت این رژیم خواند و نوشت که صهیونیست ها به این تهدید توجه کافی نداشته و به قدرت سایبری خود افتخار می کنند، اما در عین حال برخی کارشناسان امنیت اطلاعات معتقدند اسرائیل در برابر حملات سایبری در دنیای مجازی سکوت کرده است. رسانه های غربی با عدم پوشش و پوشش مناسب وقایع سعی در انحراف افکار عمومی از خطرات و تهدیدات قریب الوقوع و کاهش اثربخشی آن دارند چرا که اقدامات این گروه هکری به اعتبار جهانی رژیم صهیونیستی لطمه می زند و به ضعف های اساسی این رژیم اشاره می کند. .

خلاصه و تحلیل

رژیم صهیونیستی سال ها با عملیات سایبری اطلاعات را هک می کرد و میدان عملیات را یک طرفه می دانست، اما گروه های هکری مانند گروه موسی رید، بازوی برتر این رژیم را حذف کردند و راهبرد آن با شکست مواجه شد. ساخت و مقابله با عملیات سایبری ایران و رژیم صهیونیستی را به جبهه ای دو طرفه تبدیل کردند.

یکی از جنبه های جنگ هیبریدی، حملات سایبری برای هک، فاش کردن، جاسوسی یا از بین بردن اطلاعات است. گروه سایبری موسی آسا، رویارویی با رژیم صهیونیستی را به داخل خانه آن رژیم منتقل کرد تا در خانه با آن مبارزه کند و جبهه دشمن را بیرون راند و در نتیجه آن را در قفل دفاعی غرق کرد. او همچنین با نشان دادن حفره های امنیتی رژیم ثابت کرد که امنیت ادعایی آن بسیار ناپایدارتر و ناپایدارتر از آن چیزی است که به نظر می رسد.

سطح بالای مهارت و دانش، اطلاعات و تخصص این گروه نشان داده است که آنطور که رژیم به سادگی می پندارد مخالف نیست و تاکنون نتوانسته آن را دفع کند. علاوه بر این، این گروه با محاصره مبارزات رژیم و کاهش حجم حملات خود علیه خط مقاومت، از طریق حملات سایبری و درگیری دشمن در خانه خود، بازدارندگی خود را انجام داد. و انهدام سامانه‌های دفاعی رژیم راه را برای عملیات‌های نظامی مقاومت هموار می‌کند، زیرا هر دو زیرساخت نظامی به وضوح در معرض تهدید هستند و در عملیات‌های میدانی با ابزار ترکیبی مانند سلاح ظاهر می‌شوند. مانند پرتاب یک بالن بر فراز غزه. بنابراین، هر چه اسرائیل بیشتر در میدان اقدام کند، هم هدف حملات سایبری و هم تجهیزات نظامی مقاومت قرار می گیرد.

  ونزوئلا بانک مرکزی ایران را تحقیر کرده است

جالب اینجاست که آنچه تاکنون از اقدامات گروه نی موسی گزارش شده مربوط به حملات امنیتی سایبری است و میزان و میزان نفوذ عملیات جاسوسی سایبری علیرغم افشای برخی اطلاعات، همچنان مشخص نیست. آسان برای شناسایی

واضح است که رژیم در دوراهی غیر رایانه ای خود گرفتار شده و مصونیت برایش به راحتی امکان پذیر نیست. ناتوانی رژیم در دفع حملات، علیرغم هشدارهای آتی این گروه، بر ضعف ساختار امنیتی تأکید دارد. یعنی تا زمانی که رژیم تمام تجهیزات سایبری مدرن را در اختیار داشته باشد و متحدش آمریکا همه ابزارهای لازم را در اختیارش بگذارد و محدودیتی برای خرید تجهیزات وجود نداشته باشد.

وقتی لایه حفاظتی رژیم اشغالگر که بالاترین سطح حفاظتی است، آسیب پذیر باشد، بدنه سیاسی نیز در خطر است.

اقدامات این گروه اگرچه به آسانی به دست می‌آید، اما تاکنون ناشی از اغتشاشات سازنده در زندگی اجتماعی مردم اسرائیل نبوده و اقدامات آنها تاکنون مبتنی بر وحی بوده است. از این رو هر لحظه انتظار برای تحقق این امر موجب گسترش اضطراب روانی در بین مردم شده است که در نهایت احساس ناامنی را در بدنه جامعه القا کرده است. این امر باعث بی اعتمادی مردم به مسئولان و نمایانگر ناکارآمدی آنها می شود. علاوه بر این، ارتش به طور جدی اطلاعات خود را افشا می کند و بنابراین در خطر است. بنابراین رژیم اشغالگر تحت فشار همه سطوح جامعه است.

از آنجایی که هدف نظام از اطلاعات و درگیری های سایبری برهم زدن محور امنیت مقاومت در منطقه است، موفقیت عملیات و مجموع این نتایج موجب تقویت محور مقاومت خواهد شد. در همین حال، گروه های هکر دیگری نیز به موازات اقدامات مشابهی را انجام داده و تهدیدات علیه رژیم را تقویت کرده اند.

اختلافات سیاسی داخلی، انحلال مجلس و بحران های اجتماعی به عنوان پدیده مهاجرت معکوس، عدم مقابله با عملیات استشهادی و پنهان شدن در پشت کشورهای منطقه برای تشکیل ائتلاف، نشان از ضعف داخلی رژیم دارد.

رژیم صهیونیستی که با بلوف زدن به دکترین اختاپوس سعی در افزایش قدرت تقابل خود علیه محور مقاومت و ایران دارد، اکنون در خانه است. اجرای مانورهای نظامی در منطقه و سایر عملیات های خرابکارانه آن مانند ترورها و انفجارهای پراکنده، وسیله ای برای پوشاندن کاستی ها، کوتاهی ها و ضعف های آشکار آن است.

منبع: روزنامه ایران

دیدگاهتان را بنویسید