بلومبرگ: زمستان بسیار بدی در انتظار بایدن است

یک خبرگزاری آمریکایی با اشاره به بحران های کنونی در کشور می نویسد زمستان بسیار بدی در انتظار رئیس جمهور است.

به گزارش بلومبرگ نیوز، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا با توجه به تورم چشمگیر، تشدید اپیدمی ولیعهد و بحران در روابط با روسیه، با “زمستان بسیار بد” روبرو خواهد شد.

به گزارش این خبرگزاری، بایدن در داخل و سیاست خارجی با ماموریت دشواری روبروست.

این گزارش می گوید که بحران در شرق اروپا در حال تشدید است و مذاکرات با مسکو در مورد مسائل امنیتی در منطقه نتایج قابل توجهی به همراه نداشته است.

بلومبرگ در این گزارش گفت که مذاکرات با ایران در مورد پرونده هسته‌ای این کشور نیز به نقطه حساسی رسیده است.

در حالی که وضعیت اقتصادی و مشکلات ناشی از اپیدمی کراون، به ویژه گونه Emicron، به تیتر اخبار در ایالات متحده تبدیل شده است، نظرسنجی ها نشان می دهد که محبوبیت جو بایدن همچنان رو به کاهش است.

رسانه‌های آمریکایی مانند وب‌سایت‌های هیل و نیویورک پست، صبح پنجشنبه نتایج نظرسنجی دانشگاه کوئینی‌پیاک درباره وضعیت فعلی محبوبیت بایدن در آمریکا را منتشر کردند.

بر اساس این نظرسنجی، محبوبیت و رضایت جو بایدن، رئیس جمهور 79 ساله دموکرات در این کشور به 33 درصد کاهش یافته است.

بایدن با تعدادی از مسائل دست و پنجه نرم می کند، از جمله افزایش قیمت ها، اپیدمی مداوم ویروس کرونا و اختلافات داخلی دموکرات ها بر سر طرح موسوم به “بیا بهتر”.

طرح بهبود بهتر یک بسته کمکی 7 تریلیون دلاری برای مقابله با ویروس کرونا، بازسازی اقتصادی و زیرساخت های ایالات متحده است، اما این طرح با برخی از قانونگذاران ارشد دموکرات مانند سناتور جو مانچین مخالفت کرده است.

  افتتاحیه شاهکار جدید خودروسازان ایرانی; شاسی بلند ساینا + عکس

در یک نظرسنجی جدید، 57 درصد از آمریکایی‌های وابسته به احزاب مستقل از عملکرد بایدن ابراز نارضایتی کردند و 25 درصد نیز گفتند که عملکرد او را تایید می‌کنند.

محبوبیت جو بایدن در میان رای دهندگان دموکرات نیز از 87 درصد در نظرسنجی نوامبر به 75 درصد در نظرسنجی جدید کاهش یافت.

یکی از نکات برجسته این نظرسنجی جدید، درک نادرست بایدن از «مسائل کلیدی» است.

بر اساس گزارش رسانه های آمریکایی، نظرسنجی دانشگاه کوئینیپیاک قبل از سخنرانی جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در اولین سالگرد حمله مرگبار حامیان دونالد ترامپ به کنگره آمریکا انجام شد.

یکی از نکات برجسته این نظرسنجی جدید، درک نادرست بایدن از «مسائل کلیدی» است.

57 درصد از افرادی که در دانشگاه کوئینیپیاک مورد بررسی قرار گرفتند، گفتند که با حکومت اقتصادی بایدن، 54 درصد با سیاست خارجی بایدن و 55 درصد با دولت بایدن در مواجهه با اپیدمی تاج مخالفند.

یک لحظه امیدوارکننده برای جو بایدن و حزب دموکرات، با توجه به آمادگی برای انتخابات میان دوره ای، دوگانگی بین دموکرات ها و جمهوری خواهان است.

جو بایدن دو بار در سالگرد حمله به کنگره آمریکا سخنرانی کرده است و در آن از دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق و حامیان جمهوری خواهش به دلیل تشویق به حمله به کنگره آمریکا انتقاد کرده است.

رئیس جمهور دموکرات در آخرین سخنرانی خود در آتلانتا، حمله 6 ژانویه 2021 به کنگره آمریکا برای تایید انتخابات ریاست جمهوری 2020 را “کودتا” خواند و مواضع و اقدامات رئیس جمهور وقت ترامپ را محکوم کرد.

  سقف نگهداری دلار داخلی چقدر است؟

دیدگاهتان را بنویسید