بمب تصمیم گیری دولت در بازار ارز فردا منفجر می شود

9436 خبر اولیه

طبق اعلام تحریریه، رویدادهای جدیدی برای تعیین قیمت دلار در بازار آزاد برگزار می شود و این روند از اوایل دی ماه یعنی فردا چهارشنبه آغاز می شود. زیرا دولت قصد دارد پس از 4 ماه تاخیر، 4200 دلار را حذف کند و به زندگی در ریشه بحران در چهار سال گذشته پایان دهد.

کاوه زرگران، عضو اتاق بازرگانی تهران امروز در جلسه هیات رئیسه اتاق بازرگانی تهران گفت: از ابتدای دی ماه سال جاری تاکنون بانک مرکزی ۱۱.۱ میلیارد دلار در ۷ ماهه امسال پرداخت کرده است. که معادل 244 هزار تن ارز ترجیحی است.

این حجم هنگفت رانت مانع اصلی رفع نوسانات ارزی بوده و باید با فردا خداحافظی کرد که پیش بینی می شود به تدریج بازار ارز و کالاها را تحت تاثیر قرار دهد.

این تصمیم دیرهنگام دولت سیزدهم باعث شد در ماه های پایانی سال 1400 به سمت بازار آرام ارز برویم که در نهایت سیگنال های مثبتی را به بازار داخلی ارسال می کند و ثبات بازار ارز کشور را برمی گرداند. اگرچه شوک روانی محدود بازار در چند روز اول غیرقابل تصور نیست، اما به زودی واقعیت بازار و عقب نشینی رانت خواران از بازار ارز که علاقه مستقیم به افزایش قیمت دلار داشتند، باعث خواهد شد. قیمت ها کاهش یابد

پایان /

  مجلس بار دیگر مجوز واردات خودرو در ازای صادرات آن را صادر کرد

دیدگاهتان را بنویسید