بنادر و فرودگاه های متجاوزان در دماغه ما قرار دارد/ به شرکت های نفتی فعال در عربستان و امارات هشدار داد یمن

گروه سیاسی-رجان نیوز: سردار یحیی سریع شامگاه یکشنبه در المسیره اعلام کرد: زیرا کشورهای متجاوز به آتش بس پایبند نیستند و اجازه نمی دهند بهره برداری از منابع نفتی ملت یمن حقوق کارکنان را پرداخت کند. ما به شرکت های نفتی فعال در عربستان سعودی و امارات اجازه می دهیم برنامه های خود را تنظیم کرده و این دو کشور را ترک کنند.

وی افزود: اگر عربستان و امارات اصرار دارند مردم یمن را از منابع و درآمد محروم کنند، نیروهای مسلح ما قادرند این رژیم ها را از درآمدشان محروم کنند.

آتش بس در یمن که بارها از سوی ائتلاف متجاوز سعودی نقض شده است، پیش از این یک بار پس از رایزنی در سازمان ملل تمدید شد. تمدید دو ماهه این آتش بس در 20 مرداد به پایان رسید که بار دیگر تمدید شد و امروز 19 مهرماه پایان یافت.

پیشتر مهدی المشاط، رئیس شورای عالی سیاسی یمن گفته بود که آتش بس در یمن با نقض مکرر آن توسط ائتلاف سعودی تقریباً نابود شده است.

عربستان سعودی در قالب ائتلافی از چند کشور عربی از جمله امارات و با کمک و چراغ سبز آمریکا و حمایت رژیم صهیونیستی حملات گسترده ای را به یمن – فقیرترین کشور عربی – آغاز کرد. از 94.06.04.

این کشورها پس از 7 سال حمله به یمن و کشتار هزاران نفر و تخریب زیرساخت های این کشور، نه تنها به اهداف خود نرسیدند، بلکه در پی حملات موشکی و پهپادی نیروهای مسلح یمن در عمق خاک خود، مجبور به پذیرش آتش بس شدند.

  مکاتبه با رئیس جمهور در مورد افزایش حقوق بازنشستگی

این آتش بس که 6 ماه است ادامه دارد هزاران بار از سوی متجاوزان نقض شده و از اجرای برخی از بندهای آن سرباز زده اند.

من گزارش میدم رجانیوز; المیادین در ارتباط با این شورا اعلام کرد که در صورت ادامه تجاوزات و محاصره یمن، نیروهای مسلح ما بیکار نخواهند ماند.

شورای عالی سیاسی یمن از کشورهای متجاوز خواست تا فورا به تجاوز و محاصره پایان دهند.

شورای عالی سیاسی یمن همچنین از شرکت های کشتیرانی خواست برای در امان ماندن از خطر از مراجعه به شرکت های نفتی کشورهای متجاوز خودداری کنند.

در نهایت شورای عالی سیاسی یمن اعلام کرد: مردم یمن باید مطمئن باشند که نیروهای مسلح و نیروهای امنیتی ما توانایی محافظت از کشور و احیای حقوق آن را دارند.

این بیانیه تا تمدید آتش بس در یمن که پایان یافته است صادر می شود.

محمد عبد سلام، رئیس تیم مذاکره کننده یمن اخبار برخی رسانه ها مبنی بر تمدید آتش بس را کذب خواند.

تیم مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن شامگاه شنبه در بیانیه ای اعلام کرد که ائتلاف سعودی به دنبال صلح در یمن نیست.

در بیانیه دولت شورای مذاکرات نجات ملی آمده است: یمن از نقض مکرر در دوره آتش بس خودداری می کند تا به تلاش های سازمان ملل و دیگر کشورهای برادر زمان بیشتری بدهد.

شورای مذاکره کننده دولت نجات ملی افزود: پس از گذشت 6 ماه از این آتش بس، هیچ جدیتی برای حل مشکلات انسانی ندیده ایم و متأسفانه مشخص شده است که کشورهای متجاوز پس از از دست دادن همه کارت های شما چاره ای جز هدف قرار دادن یکدیگر نداشته اند. آنها معیشت ملت یمن را نداشتند و آن را ساده ترین ابزار برای به زانو درآوردن ملت می دانستند.

  تعطیلی یک هفته ای مهدکودک ها در شهرهای سرخ

آتش بس در یمن که بارها از سوی ائتلاف متجاوز سعودی نقض شده است، پیش از این یک بار پس از رایزنی در سازمان ملل تمدید شد. تمدید دو ماهه آن آتش بس در 11 اوت به پایان رسید که دوباره تمدید شد و امروز 10 اکتبر به پایان می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید