بنت به فروپاشی داخلی اسرائیل اذعان دارد

نفتالی بنت پس از یک سال نخست وزیری در دولت ائتلافی صهیونیستی، در نامه ای سرگشاده نسبت به احتمال تجزیه اسرائیل به دلیل مبارزات داخلی، مخالفت ها و حملات مقاومت هشدار داد و گفت که دولت او با آزمون سختی روبرو است و اکثریت اسرائیل صهیونیست ها می خواستند سکوت خود را بشکنند و وارد عرصه ثبات سیاسی و بهبود ساختار حکومت شوند.

به گزارش تایمز اسرائیل، نخست وزیر اسرائیل این نامه را در اینترنت منتشر کرد که در آن به نقل از هاآرتص، جلسات مختلفی با مشاوران ارشد خود درباره احتمال فروپاشی دولت برگزار کرد و به برگزاری مجدد انتخابات فکر کرد و خطر را بسیار نزدیک دید. .

اگرچه بنت اخیراً در نامه ای به بنیامین نتانیاهو سلف خود حمله کرد و از ائتلاف خود دفاع کرد و آن را تنها راه برون رفت از بحران انتخاباتی تلویزیونی معرفی کرد، اما خطر فروپاشی داخلی را بسیار اجتناب ناپذیر خواند، حزب لیکود به رهبری نخست وزیر سابق اسرائیل B. وی علاوه بر سیاستمداران در پشت صحنه و ایجاد شکاف در دولت ائتلافی، اعضای حزب یمن مانند عید فطر را منصوب کرد و اکثریت حزب حاکم در کنست را سرنگون کرد. دولت را بیش از هر زمان دیگری بدنام کنید.

بنت در توجیه اتهامات لیکود گفت: سال گذشته ائتلافی از احزاب مختلف برای نجات تل آویو تشکیل دادیم تا بتوانیم به چرخه انتخابات بی نتیجه پایان دهیم. در زمانی که جنگ سیف قدس در زمانی بود که همه چیز حول محور یک نفر با امور او می چرخید، حکومت به شدت تضعیف شد. گروه های اپوزیسیون مانند نتانیاهو، ایتمار بن گایر، ایمان عوده و بزال اسموتریک اکنون دوباره کنترل این روند مرگبار و مسموم را در دست گرفته اند و اکثریت حاکم با رضایت از قوه مجریه سکوت کرده اند. – این یک هشدار جدی است.

  پیش بینی بازار جهانی مصالح ساختمانی

درخواست نخست وزیر اسرائیل برای اتحاد در حالی مطرح می شود که بر اساس نظرسنجی اخیر رسانه های اسرائیلی توسط هیوم، حداقل 69 درصد از شهرک نشینان چشم انداز روشنی از آینده اسرائیل ندارند و نسبت به ثبات سیاسی آن تردید دارند. در همین حال، 66 درصد از توانایی نیروهای امنیتی رژیم برای حفظ آرامش در سرزمین های اشغالی مطمئن نیستند، در حالی که شکاف های اجتماعی ناشی از افزایش قیمت ها به طور قابل توجهی تعداد مهاجران مهاجر از سرزمین های اشغالی را افزایش داده است.

لیکود: بنت دروغگو است

حملات بنت به نتانیاهو از سوی حزبش بی پاسخ نماند و لیکود با دروغ به نخست وزیر گفت: «دروغ های بنت نمی تواند این واقعیت را توجیه کند که او قادر به کنترل اسرائیل و واگذاری قدرت به منصور عباس نبود. از سوی دیگر، قیمت گاز، غذا و مسکن به شدت افزایش یافته است و بنت و وزیر امور خارجه او، لاپید، هیچ کاری در این زمینه انجام نداده اند. به گفته اسرائیل هیوم، افزایش قیمت ها شکاف اجتماعی نگران کننده ای را در سرزمین های اشغالی ایجاد کرده است که به نفع دولت ائتلافی نیست. در این زمینه، بسیاری از ناظران نیز بحران اقتصادی، ضعف های امنیتی، اختلافات حزبی و اجتماعی را در تقویت فرضیه «فروپاشی داخلی» اسرائیل مهم می دانند.

به گزارش هاآرتص، تحلیلگران همچنین تصمیم دولت آمریکا برای به تعویق انداختن یک ماهه سفر رئیس جمهور آمریکا به خاورمیانه را نشانه خطر جدی سقوط دولت بنت برای واشنگتن و فقدان دولتی برای پذیرش جو بایدن دانستند. این وضعیت برای رهبران دولت های ائتلافی هیجان انگیزتر است.

  وزارت صمت آمادگی دارد با مجوز نهادهای بالادستی واردات خودرو را معرفی کند

حمله شهرک نشینان به مسجد الاقصی

اگرچه خطر فروپاشی در یک قدمی دولت صهیونیستی است، اما حمله شهرک نشینان افراطی به مسجد الاقصی تحت حمایت دولت ادامه دارد.

به گزارش العالم، در آخرین اقدام صهیونیست های تندرو که با اسکورت کامل نیروهای ویژه و افسران رژیم اشغالگر همراه بود، با یورش به صحن مسجدالاقصی، نمازگزاران را در داخل صحنه زندانی کردند. در این میان تکبیر پرستان به مخالفت با صهیونیست ها پرداختند که مسیر کاروان مهاجمان را تغییر داد. در همین حال یک منبع آگاه از مقاومت فلسطین، رویارویی نظامی و امنیتی با رژیم اشغالگر را امن خواند که در آینده نزدیک صورت خواهد گرفت.

منبع: روزنامه ایران

دیدگاهتان را بنویسید