بهبود روابط خانوادگی با مشاوره روانشناسی: 9 روش جدید

مشاور می تواند به شناسایی عوامل موثر و بهبود روابط خانوادگی کمک کند. این کار با تکنیک های مختلفی برای تغییر الگوهای رفتاری در جلسات مشاوره روانشناسی انجام می شود.

مشاوره روانشناسی

تعارضات در ازدواج اغلب به دلیل تأثیرات رفتاری پویایی خانواده است. چه فرزندان و چه والدین درگیر باشند، روابط بین فردی بر ازدواج تأثیر می گذارد. به همین دلیل نیاز است که کل رابطه مورد توجه و بهبود قرار گیرد تا در نهایت روابط بین زوجین و خانواده در کل تقویت شود.

بیایید ببینیم که چگونه یک روانشناس می تواند رابطه شما را به روش های مختلف بهبود بخشد. مشاور خانواده کمک زیادی به رفع هرگونه تعارض و تنش در روابط زوجین یا روابط خانوادگی می کند.

در اینجا 9 روشی که روانشناسان و مشاوران برای بهبود روابط خانوادگی استفاده می کنند، آورده شده است.

1. پویایی خانواده را بهبود بخشید

در هر خانواده یک پویایی بین اعضا وجود دارد که مستقیماً بر روابط تأثیر می گذارد. بهترین راه برای بهبود پویایی خانواده، در نظر گرفتن آن است. مشکلات زمانی به وجود می آیند که اعضای خانواده شروع به ناراحتی از یکدیگر می کنند یا زمانی که روزهای سختی پیش می آید و با آن مواجه می شوند.

که می تواند شامل همه چیز باشد – از توصیه های ناخواسته شوهر، عدم هماهنگی اعضای خانواده، احساس عدم اطمینان در خانواده شوهر، مهارت های متضاد والدین، مشکلات مالی، مرگ عزیزان و دیگران. هر کدام از آنها به راحتی می توانند تاثیر منفی بر رفتار اعضای خانواده بگذارند و رابطه را تیره کنند.

به طور کلی همه خانواده درمانگران بر نقش موثر خانواده در حل مشکلات تاکید دارند. پس متخصص مشاوره خانواده او با تحقیق و تحلیل روابط و روابط والدین و فرزندی بین همسران در مراحل مختلف زندگی، تمام تلاش خود را برای کمک به فرد در حل مشکلات روانی و بین فردی خود انجام می دهد.

با کمک جلسات مشاوره روانشناسی می توان به زوج ها و خانواده هایشان کمک کرد تا با تعیین اهداف مشخص و دست یافتنی مانند بهبود ارتباطات، راه حلی پایدار پیدا کنند. برای اطلاعات بیشتر در مشاوره روانشناسی به nikdad.org مراجعه کنید.

  دمای هوا از امروز در تهران و بیشتر نقاط کشور افزایش می یابد

2. تحکیم روابط خانوادگی

مشاوران روانشناسی نیز در مورد تقویت روابط صحبت می کنند. مردم اغلب زمانی که به مشاوره فکر می کنند به حل تعارض فکر می کنند، اما مهم است که بدانیم مشاوره روانشناختی فراتر از حل مسئله است.

مشاوران با همکاری با زوج ها و خانواده هایشان می توانند آنها را به هم نزدیکتر کرده و رابطه آنها را تقویت کنند. بازگرداندن وحدت در طول جلسات احساس شگفت انگیزی است که واقعاً رشته ها را می کشد. برای اکثر مردم، وحدت آخرین تکه پازل مورد نیاز برای استفاده حداکثری از جلسات مشاوره است.

3. با همه اعضا تماس بگیرید

مشاور در مشاوره ازدواج یا خانواده همه اعضای خانواده را مورد خطاب قرار می دهد. برای باقی ماندن همان تعهدات بین افراد، همه باید تغییر کنند. مشاوران با توصیه به افراد و زوج ها/خانواده ها به طور کلی این تغییرات مهم را تشویق می کنند.

ارتقای مهارت های ارتباطی توسط روانشناس خانواده

4. ارتقای مهارت های ارتباطی توسط مشاور روانشناسی

یکی از راه های اصلی برای درک یا شناخت یک فرد از طریق ارتباط است. ارتباط موثر این یک نیاز اساسی در روابط است، اما اغلب نادیده گرفته می شود.

مشاوران روانشناسی ازدواج و خانواده به عنوان میانجی برای کمک به حل اختلافات بین زوج ها یا سایر اعضای خانواده عمل می کنند. با بیان بهتر احساسات خود می توانید سطوح مختلف سوء تفاهم را از طریق مشاوره ازدواج خانوادگی برطرف کنید.

5. افزایش اعتماد به نفس اعضای خانواده

باید در خانواده درگیری وجود داشته باشد.

بنابراین یک مشاور ازدواج در این زمینه چگونه کار می کند؟

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

یک مشاجره می تواند عزت نفس فرد را تضعیف کند، به خصوص زمانی که برای همسر یا خانواده اتفاق می افتد. این زمانی است که مشاوران روانشناسی برای کمک به آموزش مهارت ها و مداخلات درمانی می آیند.

اما سوال اینجاست که آیا مشاوره ازدواج می تواند یک ازدواج را نجات دهد؟

بله، مشاور ازدواج در تلاش است تا بفهمد چه کسی در رابطه قدرت دارد و سعی می کند آن را محدود کند و به این ترتیب اعتماد به نفس طرف تسلیم شده را بازگرداند.

6. نقش ها را مشخص کنید

ممکن است مواقعی پیش بیاید که یکی از زوجین در خطر دیگری باشد و مسئولیتی در قبال طرف مقابل نداشته باشد. اهمیت مشاوره در این است که چنین مشاوران ازدواج و خانواده به ایجاد پیوند قوی تر و مراقبت از هر یک از اعضای خانواده کمک می کنند.

مشاوران روانشناسی همچنین با نشان دادن اقتدار والدین و دیدگاه ها و نیازهای کودکان به تعیین مرزها و ایجاد احترام کمک می کنند.

7. حل تعارض

چه زمانی برای مشاوره ازدواج اقدام کنیم؟

مشاوره روانشناختی خانواده و زناشویی برای حل تعارضات زناشویی مهم است. نقش مشاوران ازدواج و خانواده ارائه مشاوره در زمینه مشکلات زناشویی به زوجین است.

درگیری‌ها نیز ممکن است در خانواده ایجاد شود که منجر به اختلافات بیشتر شود. بنابراین، مزایای مشاوره در روانشناسی زناشویی این است که با حل تعارضات و رویکرد حل مسئله به موقعیت، چنین موقعیت های منفی را در جوانان از بین می برد.

8. پایبندی به الگوهای رفتاری

روانشناسان زناشویی و خانواده از انواع رفتار درمانی برای مقابله با رفتارهای ناسالم یا مخرب در افراد به ویژه کودکان استفاده می کنند. هدف این هیئت کسب سود بلندمدت است.

  شهیدی که حاج قاسم تشییع او آمد

هدف از مشاوره چیست؟

از مشاوره برای درمان تعداد زیادی از افراد با مشکلات مختلف استفاده می شود. انواع مختلفی از رفتار درمانی وجود دارد که عبارتند از:

 • حساسیت زدایی سیستم
 • انزجار درمانی
 • درمان شناختی رفتاری
 • بازی درمانی شناختی-رفتاری

این درمان ها به موارد زیر کمک می کند:

 • اضطراب
 • افسردگی
 • مشکلات با عصبانیت
 • سوء مصرف مواد مخدر
 • بیش فعالی
 • دارم به خودم صدمه میزنم
 • فوبیاها

9. القاء بخشش

چرا مشاوره برای خانواده مهم است؟

مشاوره آنلاین در روانشناسی خانواده به آشتی خانواده کمک می کند.

مشاوره باعث تقویت ارتباط می شود. استدلال هایی را ارائه می دهد تا زوج ها یا سایر اعضای خانواده را کمتر قضاوت کنند و سخاوتمندتر شوند.

بنابراین، اگر شما و خانواده تان دچار استرس یا بحران عاطفی هستید، با یک مشاور ازدواج و خانواده برای رفع مشکل مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید