بهبود کیفیت خودرو بهانه بود. هدف افزایش قیمت ها بود

11361 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، گرانی لوازم خانگی و خودرو دیگر بر هیچکس پوشیده نیست. مرزها را به بهانه حمایت از تولید ملی بستند و حالا تولیدکنندگانی که بازار را بی نظیر می دیدند با خیال راحت قیمت ها را بالا می برند.

اما آنچه که مایه تاسف است، قیمت بالا نیست، بلکه ادامه تولید محصولات با کیفیت بسیار پایین است. در واقع انحصار ایجاد شده در بازار خودرو و لوازم خانگی منجر به عرضه محصولات بی کیفیت با قیمتی معادل یا بسیار بالاتر از نمونه خارجی شده است و خریداران به دلیل کمبود کالا چاره ای جز خرید ندارند. رقابت.

این آش آنقدر شور شد که صدای نمایندگان به گوش رسید. لطف الله سیاه کلی در خصوص افزایش قیمت لوازم خانگی گفت: وزیر صمت به جای ارائه برنامه اقدام در حوزه تولید باید به دنبال مسیر درست و سیاست گذاری باشد چرا که تولیدکننده مسئول تولید است. . “

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی افزود: این ظلم وزارت صمت به مردم است؛ حالا که خودرو گران شده اما کیفیت آن تغییر نکرده است، حداقل وزیر صمت. صمت باید در زمینه لوازم خانگی خوب کار کند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم گفت: باید به تناسب ارائه خدمات از مردم پول دریافت کرد; آیا کیفیت لوازم خانگی در ماه های اخیر بهتر شده است یا تولیدکنندگان این محصولات با دو برابر شدن قیمت لوازم خانگی خدمات بهتر و بیشتری را به مردم ارائه می کنند؟

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: آیا کیفیت ماشین لباسشویی و یخچال کشور دو برابر شده و قیمت ها افزایش یافته است؟ آیا تولید کنندگان خدمات بهتری ارائه می دهند؟ چه چیزی باعث گرانی لوازم خانگی می شود؟ وزیر صمت باید نظارت دقیقی بر بازار لوازم خانگی داشته باشد تا از تکرار سرنوشت صنعت خودرو در این حوزه جلوگیری شود و به سوالات و درخواست های مردم پاسخ دهد.

  نوسازی کلان بافت فرسوده پایتخت با کمک تعاونی ها

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید