بهداشت جهانی: طوفان تاج جدیدی در راه است

سازمان جهانی بهداشت (WHO) با اشاره به افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا، هشدار داد که طوفان جدید کرونا در شرف وقوع است.

سازمان جهانی بهداشت (WHO) با اشاره به افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا، روز سه‌شنبه نسبت به قریب‌الوقوع شدن طوفان جدید کرونا هشدار داد.

فرانسه نیز روز سه شنبه اعلام کرد که منطقه Omicron به سرعت در حال گسترش در پایتخت است.

فرانسه همچنین گزارش داد که تنها در 24 ساعت گذشته 73 هزار نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی، سویه omicron crown تاکنون در 89 کشور شناسایی شده است و تعداد شیوع آن هر سه و نیم تا سه روز یکبار دو برابر می شود.

ماریا ون کارچو، مدیر فنی سازمان بهداشت جهانی، هشدار داد که به دلیل شیوع مشترک دلتا و اومیکرون، جهان با تاج سونامی مواجه است.

او گفت: “من فکر می کنم ما با یک سونامی در جهان، هم دلتا و هم Omicron مواجه هستیم.” واکسیناسیون به تنهایی کافی نیست. واکسیناسیون از بیماری های جدی و مرگ جلوگیری می کند، اما به طور کامل از آنها جلوگیری نمی کند.

وی با تشویق دولت‌ها به واکنش فعالانه به تهدید ناشی از گونه‌های جدید ویروس کرونا، گفت که نباید منتظر افزایش تعداد تخت‌ها بمانند، زیرا سویه‌های موجود در حال حاضر شروع به تأثیر مخرب کرده‌اند.

سویه جدیدی از ویروس تاج برای اولین بار در آفریقای جنوبی و کشورهای آفریقای جنوبی شناسایی شد. سازمان جهانی بهداشت تاکید می کند که تجزیه و تحلیل ها نشان می دهد که جهش در عنصر کمیاب باعث کاهش فعالیت آنتی بادی هایی می شود که بدن را خنثی می کنند و در نتیجه ایمنی طبیعی بدن را کاهش می دهد.

  نوسانات سهام تسلا - بررسی های سرمقاله رسانه ها

پیش از این، یک ویروس شناس برجسته در ایالات متحده هشدار داده بود که 32000 نفر که منتظر جشن کریسمس و سال نو در ایالات متحده بودند، قبلاً بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند. اظهارات دکتر گرگوری لهستان زمانی بیان می شود که توالی نشان می دهد که سویه جدید Omicron Corona به نیمی از تمام ایالت های ایالات متحده رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید