بهره برداری از کارخانه دولومیت کلسینه شده در نهاوند به پایتختی شستا

کارخانه دولومیت کلسیتی نهاوند توسط هلدینگ های مرتبط با شستا با سرمایه گذاری 120 میلیارد تن فولاد از سوی شرکت سرمایه گذاری صدر تامین به بهره برداری رسید.

به گزارش رجانیوز به نقل از شستا مدیا، کارخانه دولومیت کلسیت نهاوند روز پنجشنبه با حضور ابراهیم بسیان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، امیرحسین نادری رئیس شرکت سرمایه گذاری صدر تامین، استاندار همدان و مسئولان کشوری و استانی جامی مورد بهره برداری قرار گرفتند.

ساخت این واحد تولیدی با سرمایه گذاری 120 میلیارد تنی شرکت سرمایه گذاری صدر تامین (وابسته به شستا) در فروردین ماه سال گذشته آغاز شد و امروز با ظرفیت تولید سالانه 33 هزار تن دولومیت کلسینه به بهره برداری رسید.

کارخانه دولومیت کلسینه شده نهاوند برای 40 نفر جویای کار فرصت اشتغال ایجاد کرده است، همچنین با توجه به حجم محصولات تولیدی و در راستای توسعه بازارهای صادراتی، حدود 50 درصد از محصولات این کارخانه به کشورهای دیگر مانند عراق و ترکیه صادر می شود.

درآمد کارخانه کلسین نهاوند در استان همدان حدود 300 میلیارد ریال و ارز آن حدود 500 هزار دلار است که با توجه به توسعه این واحد تولیدی، میزان تولید، فروش، درآمد و اشتغال ممکن است افزایش یابد.

گفتنی است معدن دولومیت نهاوند 2 چشمه بهترین نوع دولومیت در جهان است و از کالاهای استراتژیک محسوب می شود.

همچنین راه اندازی این پروژه و تولید مواد اولیه شرکت سیمان صوفیه، کوره راکد خط اول این شرکت را فعال می کند.

  جایگزینی برای دلار؟ - بررسی های سرمقاله رسانه ها

دیدگاهتان را بنویسید