به علائم امیکرون حساس باشید

باید به همه علائم از جمله آبریزش بینی، انسداد، سرفه، گلودرد، تنگی نفس، سردرد، ضعف عمومی و غیره حساس باشد.

به گزارش رجانیوس، ایلاد علوی فوق تخصص بیماری های عفونی با هشدار نسبت به علائم بیماری امیکرون گفت: نمودار شیوع بیماری در کشورهای آسیب دیده موج جدیدی از اپیدمی ها را نشان می دهد که به دلیل آن احتمال شیوع این بیماری در کشور وجود دارد.

وی ادامه داد: قبل و بعد از Omicron گونه های مختلفی از ویروس کووید 19 را دیده و خواهیم دید، اما نکته مهم اهمیت رعایت پروتکل های بهداشتی به عنوان مهم ترین اصل برای پیشگیری از بیماری ها به ویژه در شرایط فعلی پس از … کاهش موج بیماری، مردم توجه زیادی به رویه ها ندارند. از سوی دیگر بازگشایی و رفع محدودیت هایی که نزدیک به دو سال است در کشور برقرار است، آرامش روانی را در بین مردم ایجاد کرده است. بنابراین غافلگیری از ابتدای بحران در جهان را می توان در رویارویی با Omicron تکرار کرد.

علوی با اشاره به تایید ادعای قدرت انتقال بالای omicron در تحقیقات، گفت:.

علوی در خصوص اهمیت واکسیناسیون در پیشگیری از موج جدید این بیماری گفت: کم و بیش مطالعاتی در مورد تأثیر واکسیناسیون در کنترل شیوع سویه اومیکرون انجام شده است که نشان دهنده اثربخشی برخی از واکسن ها است اما نه از نظر بالینی. اما در آزمایشگاه. “اما برای پاسخ به این سوال که آیا واکسن ها واقعاً در برابر این جهش واکسینه شده اند، تحقیقات بیشتری لازم است.

  مشکل در بانک مرکزی است، به جای دیگری نگاه نکنید (قسمت 2 از 5)

وی گفت: در مجموع یکی از دلایل ضعف این ویروس نسبت به سویه های قبلی افزایش سطح ایمنی افرادی است که به دنبال حداکثر پوشش از واکسیناسیون یا بیماری های عروق کرونر در گذشته بوده اند. بنابراین، نقش واکسیناسیون به عنوان یکی از بزرگترین ابزارهای مقابله ای را نباید نادیده گرفت.

علوی با تشریح این تصور غلط که افرادی که قبلاً مبتلا به بیماری عروق کرونر بوده اند در معرض خطر هستند، گفت: همه افراد در معرض خطر ابتلا به سویه جدید هستند. فراهم می کند. این عبارت برای جلب توجه بیشتر به افراد واکسینه شده و کسانی که در گذشته بیماری عروق کرونر قلب داشته اند استفاده می شود، زیرا احتمال ابتلا این افراد نیز بیشتر است. این امر در مورد خطر ابتلا به عفونت کودکان نیز صدق می کند، زیرا کودکان در برابر omicron ایمن نیستند و واکسیناسیون برای این گروه سنی کامل نیست.

علوی با توجه به عدم اعلام جایگاه سومین نوبت واکسن کرون توسط سازمان جهانی بهداشت، افزود: با وجود گذشت دو سال از آغاز همه‌گیری کووید 19، بسیاری از یافته‌های علمی به اثبات نرسیده است. شواهد موجود این است که هنوز شواهد کافی برای رفع ابهام در مورد سومین تزریق یا یادآوری وجود ندارد، اما مطالعات مختلف نشان داده‌اند که اثربخشی تکرار واکسن در فواصل منظم ممکن است ایمنی را افزایش دهد.

وی ادامه داد: تمام واکسن های موجود در بازار مراحل مختلف آزمایش را پشت سر گذاشته اند و در حال حاضر هیچ عارضه خاصی که مانع از توقف واکسیناسیون شود، وجود ندارد.

  منتظر افزایش بیشتر قیمت محصولات کشاورزی باشید

به گفته علوی، برای تزریق واکسن نباید افراط کرد و حتما باید به توصیه های علمی توجه کرد.

وی گفت: افراد مبتلا به بیماری عروق کرونر پس از برطرف شدن علائم می توانند واکسینه شوند. نتایج مطالعات بین دو هفته تا شش هفته متغیر است.

علوی با اشاره به مقایسه علائم و رفتار سویه های جدید این ویروس افزود: اعلام درصد و مقایسه کمکی نمی کند، بلکه باید همه علائم را در دستگاه تنفسی فوقانی و تحتانی از جمله آبریزش بینی، انسداد، سرفه، زخم ایجاد کند. تنگی نفس، تنگی نفس، سردرد، ضعف عمومی و بی‌حالی وجود داشت. این علائم در صورت بروز می‌توانند به‌شدت یا خفیف فرد را تحت تأثیر قرار دهند و برخی از افراد حتی ممکن است هیچ یک از این علائم را تجربه نکنند.

بورسیه عفونی بیماران مبتلا به نقص ایمنی ادامه داد: در زمان شیوع بیماری باید به کوچکترین علامت ناشی از آلودگی به ویروس در گردش توجه شود.

علوی در خصوص خطرات احتمالی بازگشایی مدارس گفت: زمانی که موجی از انتقال بیماری وجود دارد خطرناک است و اصولاً تعداد زیادی از مردم در فضاهای سرپوشیده که به دلیل سرمای هوا تهویه مناسبی ندارند برای مدارس تجمع می کنند. ، کنسرت ها و سایر مکان های سرپوشیده. البته تصمیم‌گیری‌ها و اظهارنظرها در این زمینه پیچیده است، اما قطعاً باز شدن مدارس در زمان شیوع بیماری می‌تواند به افزایش موج منجر شود.

وی گفت: زمانی که سویه‌های جدید ویروس گزارش می‌شود، اقدامات کافی برای شناسایی همه افراد مبتلا وجود ندارد، بنابراین ممکن است omicron در سراسر کشور گسترش یافته باشد، زیرا امکان مطالعه افراد به صورت جداگانه وجود ندارد.

  درباره بهترین جایگزین برای مرغ بیشتر بدانید

علوی گفت: با اطلاع از مشاهده یک مورد، نباید فکر کنیم که این بیماری فقط یک نفر را گرفتار کرده است، به طور کلی آزمایشات تشخیصی بیماری عروق کرونر قلب انجام می شود و تنها تعداد محدودی از موارد در مرکز ویروس شناسی این مرکز آزمایش می شود. کشور برای شناسایی انواع این ویروس. «بنابراین، هیچ اطلاعاتی در مورد سطح درگیری Omicron در کشور وجود ندارد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: سویه های مختلف ویروس کووید 19 در کشور در حال گردش است و حتی سویه های جدیدی نیز در حال تولد هستند که بسیاری از آنها ناشناخته مانده اند.

دیدگاهتان را بنویسید