به گفته بنت، روزنامه جروزالم پست از مرگ اسرائیل خبر می دهد

تعلیق سفر جوبیدن به سرزمین های اشغالی به دلیل مشکلات سیاسی و بی ثباتی بود که دفتر نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل را فراگرفت.

به گزارش رجانیوس، روزنامه انگلیسی زبان جروزالم پست روز دوشنبه در یادداشتی تحلیلی اذعان کرد که با توجه به شرایط نابسامان کنونی رژیم صهیونیستی، کابینه نفتالی بنت بسته به نظر می رسد و او کمتر از یک ماه دیگر به پایان کار خود فرصت دارد. بنابراین هیچ شرایطی برای سفر رئیس جمهور به سرزمین های اشغالی وجود ندارد.

در این گزارش آمده است که وقتی روز جمعه اعلام شد جو بایدن می خواهد سفر خود به سرزمین های اشغالی را لغو کند، هیچ کس تعجب نکرد، زیرا رهبر هیچ کشور دیگری نگران کابینه بی ثبات نخواهد بود. دیدار بایدن با نخست وزیر ضعیف و نالایق که تنها چند روز از دولت باقی نمانده است چه سودی دارد؟

بایدن ابراز امیدواری کرد که به دلایلی که برایش اهمیت داخلی دارد، بتواند در سفر به سرزمین های اشغالی و دیدار با نفتالی بنت به نتایجی از جمله پیشبرد پیمان ابراهیمی (به منظور بهبود روابط صهیونیست ها با منطقه) دست یابد. راه حل سریع دو دولت برای حل مسئله فلسطین و دستیابی به توافق با رژیم صهیونیستی درباره ایران.

ملاقات با فردی که تا آخر ماه اخراج می شود چه فایده ای دارد؟

اگرچه بایدن سفر خود را یک ماه به تعویق انداخت، اما لغو مجدد این سفر به ویژه با توجه به بحران سیاسی که رژیم صهیونیستی را فراگرفته است، جای تعجب نخواهد داشت.

  کدام خودروها به دلیل لوکس بودن وارد نمی شوند؟

حتی اگر نفتالی بنت تا پایان ماه ژوئن برکنار نشود، بایدن و دیگر رهبران جهان همچنان در تعجب هستند که چرا باید پول و انرژی را صرف کسی کنند که نمی‌داند تا چه مدت در مقام باقی می‌ماند.

بر اساس این گزارش، نفتالی بنت در اقدامی بی سابقه روز جمعه و در حالی که تنها چند روز تا انتخابات قاطع پارلمانی اسرائیل (کنست) باقی مانده است، نامه ای سرگشاده 28 صفحه ای به “اکثریت صهیونیست های خاموش” نوشت و عاجزانه از آنها خواست تا برای حمایت از و دفتر او به خیابان ها بیایند.

نخست وزیر اسرائیل در نامه ای که تنها چند روز پیش از سالگرد تحلیف بنت (13 ژوئن) نوشته شده، هشدار داده است که در صورت سرنگونی دولت وی، رژیم صهیونیستی به دلیل «درگیری های داخلی» در خطر فروپاشی قرار خواهد گرفت.

جروزالم پست از بنت عصبانی است که خوانندگان نامه او نه تنها “اکثریت خاموش صهیونیست” هستند، بلکه دشمنان رژیم صهیونیستی از جمله رهبران حزب الله، تشکیلات خودگردان فلسطین، حماس و ایران نیز به دلیل دسترسی خواهند داشت. درگیری داخلی در چنان وضعیت ناپایداری است که سقوط کابینه مساوی با فروپاشی این رژیم است.

این اظهارات نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز موید سخنان سعید حسن نصرالله، رهبر حربل است که در سال 2000 گفته بود رژیم صهیونیستی مانند تار عنکبوت ضعیف است و برای نابودی آن کافی است جان خود را از دست بدهید.

نفتالی بنت پس از سرنگونی بنیامین نتانیاهو، رهبر حزب لیکود که بیش از یک دهه نخست وزیر اسرائیل بود، به قدرت رسید.

  سیاست ایران توسعه روابط با کشورهای آمریکای لاتین به ویژه ونزوئلا است.نیاز به برنامه ای روشن و بلند مدت برای توسعه روابط دوجانبه.

بنت در نامه ای به “اکثریت خاموش صهیونیست” دولت خود را دولت نجات ملی خواند که در صورت حذف، تاریکی، هرج و مرج و در نهایت فروپاشی جایگزین آن خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید