بورل: اتحادیه اروپا در زمستان امسال وارد بحران انرژی خواهد شد

به گزارش گروه بین الملل رجانیوز به نقل از راشاتودی، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: به دلیل عدم واردات گاز، ممکن است ذخایر گاز اتحادیه اروپا در زمستان سال آینده تمام شود.

او در یادداشتی که اخیراً در وب سایت سرویس دیپلماتیک اروپا منتشر شده است، نوشته است که اروپا با طوفانی عظیم روبروست. قیمت انرژی بالاست، رشد اقتصادی کاهش یافته و زمستان در راه است.

بورل تاکید کرد: نگرانی واقعی در مورد اینکه آیا اروپا گاز کافی دارد و آیا افراد این اتحادیه می توانند هزینه آن را پرداخت کنند وجود دارد.

او در یادداشت خود زمستان پیش رو را از نظر بحرانی بسیار استثنایی توصیف کرده است.

رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا در حالی این اظهارات را مطرح کرد که صادرات گاز روسیه به اروپا که منبع اصلی تامین گاز این اتحادیه محسوب می شود، کاهش یافته است.

بورل هشدار داد که کشورهای اروپایی باید برای توقف کامل صادرات گاز روسیه آماده شوند.

این دیپلمات ارشد اروپایی گفت: حقیقت تلخ در مورد زمستان پیش رو این است که ما در حال رسیدن به حداکثر ظرفیت عرضه گاز از منابعی غیر از روسیه هستیم، بنابراین بخش قابل توجهی از بار کمبود گاز مربوط به صرفه جویی در انرژی و کاهش تقاضا خواهد بود.

بر اساس طرحی که ماه گذشته توسط اتحادیه اروپا تصویب شد، اعضای این اتحادیه باید به طور داوطلبانه مصرف گاز خود را 15 درصد کاهش دهند تا اتحادیه بتواند زمستان پیش رو را بدون قطع گاز پشت سر بگذارد. در مواقع اضطراری این اقدام داوطلبانه اجباری خواهد بود.

  بنت به فروپاشی داخلی اسرائیل اذعان دارد

دیدگاهتان را بنویسید