بوی حال و هوای جنگ جهانی سوم!

به گزارش وب سایت دیلی میرور، منابع روسی و مقامات غربی اعلام کرده اند که «ولادیمیر پوتین» آغاز جنگ همه جانبه علیه اوکراین را اعلام خواهد کرد.

هنگامی که تانک ها در اواخر فوریه وارد اوکراین شدند، پوتین آن را یک «عملیات ویژه» خواند و حتی رسانه های روسی را از استفاده از کلمه «جنگ» منع کرد.

اما کمتر از دو ماه بعد، عملیات ویژه متوقف شد و گمان می رود که فرماندهان ارتش اکنون می خواهند آن را جنگ بنامند و توده ها را برای موفقیت بسیج کنند.

به نوشته این روزنامه انگلیسی، یک منبع نزدیک به مقامات نظامی روسیه به دیلی تلگراف گفت که ارتش از اینکه حمله اولیه صاعقه در کیف شکست خورده خشمگین است. ارتش به دنبال جبران شکست های گذشته است و می خواهد پیشرفت بیشتری در اوکراین داشته باشد.

گفته می شود که ولادیمیر پوتین به اوکراین اعلام جنگ تمام عیار خواهد کرد.

بن والاس، وزیر دفاع بریتانیا گفته است که پوتین احتمالاً در هفته‌های آینده بسیج مشترک روسیه را برای جبران خسارات نظامی اعلام خواهد کرد.

او گفت که رئیس جمهور روسیه احتمالاً خواهد گفت که مردم روسیه باید به دلیل جنگ با نازی ها در سراسر جهان بسیج شوند.

ایگور گیرکین، افسر اطلاعاتی نظامی بازنشسته که پیش از اعزام به مسکو در سال 2014، رهبری نیروهای جدایی طلب در شرق اوکراین را بر عهده داشت، در طول سال ها دریچه ای از تفکر برای افسران ارشد روسیه فراهم کرده است.

12968 خبر اولیه

گیرکین که به دیدگاه های ضد اوکراینی خود شهرت دارد، کرملین را به دلیل سیاست بسیار نرمش در قبال اوکراین مورد انتقاد قرار داد.

  قیمت مرغ در تهران 6720 تن است

در پاسخ به این سوال که قبل از اینکه کوتوله های کرملین متوجه شوند که پس از انتشار فهرستی از قربانیان مسکو، از غرق شدن یک کشتی جنگی دریای سیاه تا خرابکاری در زیرساخت های روسیه، در اعلان جنگ تمام عیار دست دارند، چه اتفاقی می افتد. و شروع به اقدام کنید؟

الکساندر ولادیمیرویچ، یک کماندوی بازنشسته روسی و یکی از محبوب ترین وبلاگ نویسان طرفدار کرملین، پیام دیگری نوشت: “ولادیمیر ولادیمیرویچ، لطفا تصمیم بگیرید: آیا ما در تضاد هستیم یا نه؟” آیا ما با هم بازی می کنیم؟

او در یک ویدئوی احساسی پرسید که چرا روسیه هنوز فرودگاه های اوکراین را به حفره هایی مانند ماه تبدیل نکرده است.

اعلام جنگ تمام عیار با اوکراین مستلزم دو چیز است که کرملین تاکنون سعی کرده از آن اجتناب کند: حکومت نظامی و بسیج توده ای. بسيج يعني روسيه بايد نيروهاي ذخيره را فرا بخواند و نيروها را بيش از يك سال در خدمت نگه دارد. این تصمیم از نظر سیاسی دشوار است. حکومت نظامی مرزهای کشور را می بندد و بخش هایی از اقتصاد را نگران می کند که در حال حاضر بی ثبات هستند.

13002 خبر اولیه

در بحبوحه تحریم های سنگین غرب، پوتین مشتاق است ظاهر خود را حفظ کند و به کابینه خود دستور دهد تا به خانواده ها و مشاغل کمک مالی کند.

به نوشته این روزنامه انگلیسی، تاکنون به دلیل جنگ در روسیه تغییر اقتصادی عمیقی رخ نداده است، اما به گفته یکی از مشاوران کرملین، پوتین به زودی در مداخله عمومی نادر انتقال اقتصاد به وضعیت جنگ را اعلام خواهد کرد.

  مدیر ایرانی با نقشه هایی که بنز و تویوتا ندارند!

نیکلای پاتروشف، رئیس شورای امنیت روسیه نیز از علاقه شدید کارآفرینان روسی به مکانیسم بازار انتقاد کرد و خواستار یک اقتصاد خودکفا شد.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید