بیانیه بازنشستگان و تقدیر و تشکر از رئیس جمهور

10804 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، پس از اعلام رسمی افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران سایر رده های بیمه اجتماعی، کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران کشور بیانیه ای به شرح زیر صادر کرد.

به نام خدا

سرپرست محترم وزارت تعاون، کار و رفاه پس از فراز و نشیب های فراوان از افزایش رسمی حقوق مستمری بگیران و مستمری بگیران غیرحداقلی تامین اجتماعی در مجمع عمومی کانون عالی که در بندرانزلی برگزار شد خبر داد.

افزایش بر اساس مصوبه شورای عالی کار، هیات امنا و هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی. این تصمیم برگرفته از متن صریح قانون، دیدگاه های مضطرب و نگران بسیاری از بازنشستگان و بازنشستگان آگاه تامین اجتماعی را روشن کرده و کام آنها را شیرین کرده است. کانون عالی کارگران و مستمری بگیران بازنشسته سراسر کشور طی تلاش های گسترده خود به جامعه چند میلیونی تحت پوشش خود این وعده را داده است که در تعاملات و رایزنی هایی که امروز نیز انجام می شود، گامی به عقب برنخواهد داشت. لطف و ما افتخار و قدردان حمایت تک تک عزیزان هستیم. متأسفانه افراد و جریان‌هایی که اهداف و مقاصد شخصی و گروهی خود را دنبال می‌کنند نسبت به برخی از کارکنان سوء‌نیت نشان دادند، اما چنین اقداماتی تأثیری در عزم و اراده کارکنان مؤمن نظام نداشت. این رویداد مهم نیز صرفه جویی و تجربه ارزشمندی را با خود به همراه داشت و باید ابعاد مختلف آن را در نظر گرفت.

حملاتی علیه رئیس جمهور، اعضای دولت، معاون اول رئیس جمهور، وزیر سابق و سرپرست فعلی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سایر مقامات صورت گرفت. این مهم بار دیگر ثابت کرد که مطالبه گری و پافشاری در دفاع از حق، همراه با صبر و برنامه ریزی و به دور از هیجان، نتایجی را به دنبال دارد. کانون عالی کارگران و بازنشستگان سراسر کشور با حمایت همه جانبه از مددجویان و قدردانی و تشکر از رویکرد قانون مداری مسئولین، از زحمات مستمر دلسوزان تقدیر و تشکر نموده و انتظار دارد احکام اصلاحی جدید برای مستمری بگیران بدون حداقل تامین اجتماعی صادر شود. در اسرع وقت. اعمال افزایش 38 درصدی و مبلغ ثابت 515 هزار تومان اعمال می شود.

  حجت اشرف زاده مجری ویژه برنامه عید فطر شد

به منظور تقدیر و تشکر از حسن نظر جناب آقای دکتر رایضی دفتر ریاست جمهوری که چندین بار دستورات پیگیری ویژه را برای رفع موانع و مشکلات و جلب رضایت مستمری بگیران صادر کردند. با تشکر از راهنمایی ها و پیگیری های مستمر معاون اول رئیس جمهور جناب آقای دکتر محبر و همچنین سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که در جلسات متعدد کارشناسی زمینه رایزنی ها و تعاملات سازنده را فراهم کردند. ما می خواهیم از کمیته اجرایی مجلس، کمیته های تخصصی و نمایندگانی که همسو هستند تشکر کنیم. از زحمات دلسوزانه و ارزشمند و همدلی مدیر عامل فداکار و پرتلاش سازمان تامین اجتماعی جناب آقای دکتر موسوی صمیمانه تشکر و قدردانی می نماییم. بالاخره ایشان فرصت را غنیمت شمرده و کانون سالمندان مستمری بگیران و مستمری بگیران سراسر کشور را برای اجرای پیشنهاد ناظر محترم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر بهبود معیشت مستمری بگیران و مستمری بگیران از طریق تاسیس آماده نمودند. شرکت‌های سرمایه‌گذاری و ایجاد صندوق‌های زمین و ساختمان اعلام می‌کنیم و امیدواریم حرکت در جهت ارتقای رضایتمندی بازنشستگان و مستمری بگیران به صورت جامع‌تر و با سرعت بیشتری ادامه یابد. به خواست خدا

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید