بیل گیتس قصد دارد به ایلان ماسک ضربه بزند

به گزارش وب سایت راشا تودی، وب سایت Breitbart گزارش داد که بنیاد بل و ملیندا گیتس صدها میلیون دلار به 11 سازمان پرداخت کرده است تا از تسلط جلوگیری کنند. ایلان ماسک پلتفرم شبکه های اجتماعی را در توییتر مسدود کرد.

بر اساس گزارش‌ها، یازده سازمان تحت حمایت گیتس تلاش کرده‌اند برای جلوگیری از خرید توییتر، ماسک را اسکن کنند. آنها این کار را با فشار بر تبلیغات و حامیان مالی برای تحریم این پلت فرم انجام دادند.

بر اساس این اطلاعات، سازمان «پول سیاه» که بیشترین کمک مالی یک ساله را در سال 2020 از بنیاد مذکور دریافت کرده، یکی از فعال ترین نهادها در این کمپین بوده است.

ایلان ماسک و بیل گیتس در مورد هوش مصنوعی، چین و باهوش بودن صحبت می کنند - YouTube

مرکز عدالت رسانه‌ای، بنیاد دموکراسی رسانه‌ای، ائتلاف رسانه ملی اسپانیا و فناوری مورد اعتماد از دیگر سازمان‌های نزدیک به گیتس بودند که همگی از ممنوعیت تبلیغ‌کنندگان توییتر حمایت کردند. این گروه ها از سال 2008 در 102 مرحله بیش از 450 میلیون دلار کمک های مالی جداگانه از بنیاد گیتس دریافت کرده اند.

جورج سوروس و سازمان های غیر دولتی مورد حمایت اتحادیه اروپا نیز از تحریم توییتر حمایت و تقویت کردند.

گیتس و ماسک اخیراً آشکارا با یکدیگر دشمنی کرده اند. یکی از دلایل خصومت مایکروسافت با مالکیت خودروهای الکتریکی تسلا.

گیتس قبلا از ماسک خواسته بود در امور بشردوستانه او مشارکت کند اما ماسک نپذیرفت. بنیانگذار اسپیس ایکس صراحتاً گیتس را به یک مرد باردار در توییتر تشبیه کرد تا نارضایتی خود را ابراز کند.

56950383 10745545 image a 10 1650693147904 خبر اولیه

جالب اینجاست که گیتس، به عنوان یک سرمایه‌دار نرم‌افزاری جهانی، اکنون یک اپیدمیولوژیست محسوب می‌شود و از حامیان سرسخت سانسور رسانه‌ها در طول همه‌گیری کووید-19 بود. او اصرار دارد که اجازه دادن به شکاکان نسبت به واکسن ها برای بیان آزادانه نظرات خود در رسانه های اجتماعی باید ممنوع شود.

  توبه یا شناخت عظمت مردم ایران؟

گیتس اکنون نگران است که ماسک در مورد کاهش پروتکل سانسور در توییتر صحبت می کند.

26 سازمان ماه گذشته نامه سرگشاده ای را امضا کردند و از حامیان مالی توییتر خواستند تا در صورتی که ماسک برای کاهش کنترل های سخت در چند سال گذشته اقدامی انجام دهد، توییتر را تحریم کنند. در این بیانیه آمده است: «تسلط ماسک بر توییتر، اکوسیستم اطلاعاتی ما را مسموم می‌کند و تهدیدی مستقیم برای امنیت عمومی، به‌ویژه در میان افرادی که در حال حاضر آسیب‌پذیرتر و به حاشیه رانده شده‌اند، خواهد بود».

همزمان با وقوع رویدادها، ماسک خواستار “تحقیق” در مورد حامیان تحریم شد و گفت: “نور خورشید بهترین ضد عفونی کننده است.”

پیشنهاد 44 میلیارد دلاری ماسک برای خرید توییتر اخیراً توسط هیئت مدیره پذیرفته شد، اما خرید به تعویق افتاد زیرا خریدار از کارمندان توییتر خواست ثابت کنند که حساب‌های اسپم یا جعلی در واقع کمتر از 5 درصد از کل کاربران را تشکیل می‌دهند.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید