بی بی سی از کشتار نوزادان اوکراینی برای استفاده ثروتمندان گزارش می دهد

به نوشته سرمقاله، مدتی است که بحث سقط جنین و نوزادکشی در غرب به ویژه آمریکا داغ شده و شرکت ها، گروه های غیردولتی و افراد زیادی در این باره موضع گیری کرده اند. اما به نظر می رسد در پشت صحنه موضوع سقط جنین، سوء استفاده های وحشتناک و غیرانسانی زیادی وجود دارد که می خواهند از ممنوعیت سقط جنین جلوگیری کنند.

اخیرا شبکه خبری بی بی سی و برخی رسانه های اروپایی فیلم و گزارش هایی در این زمینه منتشر کرده اند. بحث های داغ در مورد اخلاقیات استفاده از سلول های بنیادی وجود دارد. بی بی سی می نویسد، شواهد نشان می دهد که نوزادان تازه متولد شده سالم در اوکراین برای حمایت از تجارت رو به رشد بین المللی سلول های بنیادی کشته می شوند.

ویدئوی ناراحت کننده ای از معاینات پس از مرگ (کالبد شکافی) اجساد تکه تکه شده نوزادان منتشر شده است که سوالات جدی در مورد آنچه برای آنها اتفاق افتاده است را ایجاد کرده است.

جورج دبلیو بوش تاکید کرد که تحقیقات سلول های بنیادی جنینی از یک آستانه یا مرز اخلاقی عبور می کند، بنابراین تحقیقات باید به شدت کنترل شود و دامنه آن محدود شود.

اوکراین به پایتخت سلول های بنیادی جهان تبدیل شده است.

قاچاق سلول های بنیادی از جنین های سقط شده در حال حاضر گسترده شده است. ادعای اصلی در این تجارت این است که تلاش ها برای کمک به مبارزه با بسیاری از بیماری ها است. اما اکنون ادعاهایی وجود دارد که سلول های بنیادی از نوزادان زنده نیز برداشت می شود.

  خبر خوش وزیر بهداشت برای افراد فاقد بیمه

بی‌بی‌سی با مادرانی در خارکف صحبت کرد که گفتند نوزادان سالمی به دنیا آورده‌اند، اما کارکنان بیمارستان از زایمان آنها خودداری کردند.

در سال 2003، مقامات اوکراین موافقت کردند که حدود 30 جسد جنین و نوزاد را از گورستان در زایشگاه شماره 6 خارج کنند.

به یک فعال اجازه داده شد تا مدارک ویدئویی کالبد شکافی را جمع آوری کند. وی سپس این فیلم را به بی بی سی و شورای اروپا ارائه کرد.

شورای اروپا در گزارش خود به وجود فرهنگ عمومی قاچاق کودکانی که در بدو تولد ربوده می شوند اشاره کرد. این گزارش دیواری از سکوت را در میان کارکنان بیمارستان درباره سرنوشت این نوزادان آشکار کرد.

این تصاویر نشان می دهد که اندام هایی از جمله مغز از بدن خارج شده و برخی از اجساد تکه تکه شده اند.

14328 خبر اولیه

اوکراین دیگر تنها نیاز به سلول های بنیادی جنینی را برآورده نمی کند، بلکه اکنون نوزادان تازه متولد شده را می کشد تا سلول های بدن آنها را جمع آوری کند.

اوکراین مرکز علوم سلول های بنیادی یا کودک کشی؟

یک آسیب شناس ارشد پزشکی قانونی بریتانیا گفت که از دیدن اجساد تکه تکه شده شوکه و نگران شده است، زیرا رفتار استاندارد با اجساد پس از مرگ نیست.

ممکن است این اقدامات در نتیجه برداشت سلول های بنیادی از مغز استخوان نوزادان رخ داده باشد. البته بیمارستان شماره شش این اتهامات را رد می کند.

در هر صورت، سردرگمی در مورد پرونده کشتن نوزادان اوکراینی برای سلول های بنیادی به سناریویی کابوس برای افکار عمومی تبدیل شده است. از سوی دیگر، اوکراین مدت هاست که خود را به عنوان یک کشور پیشرو در زمینه سلول های بنیادی جنینی و علم مدرن معرفی کرده است. اما از سوی دیگر موارد وحشتناک دزدی نوزاد و سقط جنین وجود دارد. بی بی سی گزارش داد که اوکراین دیگر تنها نیاز به سلول های بنیادی جنینی را برآورده نمی کند، بلکه اکنون نوزادان تازه متولد شده را می کشد تا سلول های بدن آنها را جمع آوری کند.

  انفجارهای پی در پی در غرب کابل/ دست کم 25 دانش آموز در انفجار کشته شدند

تاریخ اخیر اوکراین به شدت با روایت مورد تاکید رئیس جمهور آمریکا جورج دبلیو بوش مطابقت دارد. او گفت که تحقیقات سلول های بنیادی جنینی “از یک آستانه یا مرز اخلاقی عبور می کند” و بنابراین تحقیقات باید به شدت کنترل شود و دامنه آن محدود شود.

علاوه بر این، عبارت “جعبه پاندورا” در این زمینه قبلاً زیر سوال رفته است زیرا تحقیقات اخلاقی مشکوک به هیولای فرانکنشتاین تبدیل شده است که قابل کنترل نیست.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید