بی بی سی: «سلام فرمانده» در دهه 1990 زمزمه شد

گروه فرهنگی – رجانیوز: بی بی سی فارسی در مقاله ای به ایجاد امواج سرود سلام فرمانده پرداخته است. اگرچه رسانه های دستگاه سلطنتی انگلیس نمی توانند محبوبیت این سرود را زیر سوال ببرند، اما گفته می شود: «از آنجایی که آهنگ های ساسی مدتی است مورد توجه قرار گرفته است، سلام فرمانده در دهه 90 برای برخی از مذهبی ها قابل زمزمه است. “

اما سابقه این نوع آهنگ ها و سرودها نشان داده است که بیشتر امواجی هستند که بر اساس ذائقه فصلی مخاطبان شکل می گیرند و ممکن است پس از مدتی کم رنگ شوند.

این تحلیل در حالی است که همین رسانه پیش از این در خصوص آهنگ مستهجن یک خواننده فارسی زبان در فضای مجازی آن را شکست فرهنگی پس از 42 سال عنوان کرده بود. بی‌بی‌سی نوشت: این میزان استقبال که گفته می‌شود رکوردی بی‌سابقه است، ناشی از توجه نسلی است که باید در جمهوری اسلامی بزرگ می‌شدند و زندگی می‌کردند و به چنین آهنگ‌هایی گوش نمی‌دادند.

این معیار دوگانه نشان می دهد که بی بی سی فارسی سلام فرمانده که شهر به شهر نامیده می شود، موجی گذرا است، اما آهنگ رکیکی که تنها در گوشه و کنار فضای مجازی دیده می شود، نمادی از شکست فرهنگی نظام تلقی می شود.

  دلایل سرقت شماره ثبت خودرو؟ 4 اقدام لازم پس از سرقت شماره ثبت

دیدگاهتان را بنویسید