تأسیس پارک فناوری ایران و چین و مؤسسه اقتصاد هوشمند

13734 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله به نقل از شادا، هندوزی در جمع اساتید دانشگاه علم و صنعت با اشاره به برنامه جاری نشست وزارت اقتصاد با دانشگاهیان گفت: در چند ماه اخیر زمان کمتری بوده است. این جلسات، جلساتی بود، اما قطعا این جلسات امسال نیز ادامه خواهد داشت و فرصت های بیشتری را برای این جلسات برای ایجاد تعاملات بلندمدت و مسائل اساسی و تئوریک بررسی خواهیم کرد.

دکتر هندوزی در این نشست دو ساعته و پس از شنیدن پیشنهادات و برنامه های ارائه شده توسط اساتید دانشگاه علم و صنعت ایران گفت: ارائه فوق العاده ای متشکرم.

هندوزی با ابراز امیدواری از اینکه برخی از پیشنهادات ارائه شده در این جلسه مفید واقع شود، گفت: پیشنهادات ارائه شده در این جلسه می تواند برای ما در وزارت اقتصاد و دارایی هم مکمل و هم مکمل باشد و بتواند مسیرهای اصلاحی سیاسی باشد. در حال حاضر دنبال می کنند.

دکتر هندوزی با اشاره به اینکه پژوهشکده تحقیقات اقتصادی وزارت اقتصاد آمادگی همکاری و ایجاد ارتباط دائمی بین دانشگاه ها و این وزارتخانه را دارد، افزود: منتظر حضور دکتر توکلی و جمع دوستانشان در این پژوهشگاه هستم. در مورد مسائل اقتصادی این مسیر را ادامه دهیم و بتوانیم به صورت ماهانه در کوتاه مدت یا بلندمدت ارتباط بین وزارت متبوع و دانشگاه های کشور را برقرار کنیم تا پژوهشکده امور اقتصادی این پیوندها را ادامه دهد تا در نهایت نتیجه را ببیند. دستاوردهای این جلسات در اقتصاد آینده کشور است.

دکتر هندوزی ادامه داد: این یک واقعیت است که در سال های اخیر شاهد تلاش های خوبی از سوی دانشگاه های مطرح کشور از جمله دانشگاه علم و صنعت بوده ایم که همواره جزو معتبرترین و صاحب نام ترین دانشگاه های کشور برای اثربخشی سیاسی هستند. نظام کشور».

  افتخار اصولگرایان همین بود! به افتخاری جدید

هندوزی با تاکید بر اینکه یکی از اهداف این نشست ها و ارتباطات وزارت اقتصاد کشور و دانشگاه ها، ایجاد جریان سرمایه های انسانی ارزشمند است، افزود: در نهایت آنچه جا افتاده و ماندگار و عملی می شود، تحقق سیاستمداران برای دسترسی به ثروتمندان است. منابع، سرمایه انسانی که از طریق این کارگروه ها و پروژه ها شکل می گیرد.

دکتر هندوزی با استقبال از ایده های رئیس دانشگاه علم و صنعت مبنی بر ایجاد موسسه اقتصاد هوشمند و ایجاد پارک فناوری ایران و چین، ابراز امیدواری کرد که سرمایه انسانی دریافتی از این مسیر ارتقا یابد. میوه ها در درازمدت در اختیار سیاستمداران کشور قرار خواهند گرفت.

هندوزی در ادامه سخنان خود به آغاز مدرسه تابستانی پژوهشکده امور اقتصادی در وزارت اقتصاد به منظور ایجاد تعامل بین نخبگان جوان و فارغ التحصیلان دانشگاه های مطرح کشور با وزارت اقتصاد و دارایی و واحدهای تابعه اشاره کرد. مدرسه تابستانی که چند روز پیش به ثبت رسیده و در وزارت اقتصاد و دارایی در حال پیگیری آن هستیم، برای این است که فارغ التحصیلان و دانشجویان دکتری دانشگاه های خوب کشور به طور کامل روی مسائل توده سازمان ها متمرکز شوند. . وزارت اقتصاد اعم از سازمان امور مالیاتی، گمرک جمهوری اسلامی، معاونت بانکی و بیمه و یا وزارت دارایی در سراسر کشور دخیل هستند و ضمن رسیدگی به این موضوعات، می توانند به سمت مسئله محوری حرکت کنند. تحقیق و در نهایت. این هفته‌های طولانی بازدید و تحقیق، که ممکن است ماه‌ها طول بکشد، یک نتیجه ارزشمند نیروی کار را تشکیل می‌دهد.

  چگونه با روزه بر خشم و شهوت غلبه کنیم؟

وی افزود: در نهایت این سرمایه انسانی ارزشمند که در ارتباط و همکاری مستمر با مقامات سیاسی کشور است می تواند به حل بسیاری از مشکلات کشور کمک کند.

وزیر اقتصاد افزود: در برخی از حوزه هایی که دوستان حاضر در این جلسه عنوان کردند این نشان می دهد که تجربه و ارتباط خوبی با حوزه های سیاسی کشور وجود دارد که باید از این تجربه استفاده کنیم.
وزیر اقتصاد با اشاره به پیشنهاد ایجاد موسسه اقتصاد هوشمند که در این جلسه مطرح شد، گفت: پیشنهاد ایجاد آزمایشگاه سیاست گذاری در یک موضوع خاص می تواند تجربه خوبی باشد و دولت ها فرصت لازم را ندارند. اگر بتوانیم این طرح ها را به صورت اختصاصی تر و در حوزه طرح های خاص تر تکمیل کنیم، نتایج بهتری خواهیم داشت.

دکتر هندوزی در مورد پیشنهاد دیگری مبنی بر راه اندازی پارک فناوری در ایران و چین گفت: ما در وزارت اقتصاد و دارایی قطعا از این طرح و ایده حمایت خواهیم کرد و این حمایت شامل حمایت مالی، اطلاعات و داده و همچنین کمک است. برای اتصال به دستگاه های دیگر.

وی افزود: البته جزئیات فنی دیگری نیز در این زمینه وجود دارد مانند همکاری در نیروگاه ها یا نفت و انرژی یا راه و شهرسازی و مسکن که به دستگاه های دیگر مرتبط است، اما وزارت اقتصاد به عنوان سرپرست كميسيون مشترك ايران و چين از همه اهرم‌ها: از ابزار و تجهيزات خود استفاده مي‌كند تا اين طرح را به بهترين نحو ممكن اجرا و به نتيجه برسد و در اين زمينه با معاون اول رئيس‌جمهور توافق‌هايي صورت گرفته است كه ديگر دستگاه‌ها نيز پيگيري خواهند كرد. این چارچوب

  توییتی معنادار در حساب توییتر سپاه پاسداران

دکتر هندوزی افزود: این موضوع به سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران که زیرمجموعه وزارت اقتصاد است نیز مربوط می‌شود و قطعاً آماده همکاری در این زمینه و استقبال هستیم.

دکتر هندوزی در خصوص طرح دیگری برای ارائه همکاری در زمینه نظام مالیاتی مودیان و عایدی سرمایه که توسط یکی از اساتید جوان دانشگاه علم و صنعت ایران مطرح شده است، افزود: اگر کاری در این زمینه انجام شود و داده ها آماده است، قطعا از این طرح و پیشنهاد به وزارت اقتصاد و دارایی و سازمان امور مالیاتی استقبال خواهیم کرد.
وزیر اقتصاد با اشاره به اهمیت مدیریت داده در کشور گفت: اگر نتوانیم از مدیریت داده در کشور به درستی استفاده کنیم، به این سوال پاسخ خواهیم داد که کدام مودیان مالیات تقلبی خود را پرداخت می کنند و کدام مالیات فرار می کنند. پرداخت بیشتر دشوار خواهد بود.

هندوزی افزود: اشراف اطلاعاتی ما نسبت به ده یا حتی پنج سال پیش رشد قابل توجهی داشته است و از سال 95 تا کنون چندین مجوز قانونی صادر شده است که به سازمان مالیاتی کشور امکان دسترسی بیشتر به داده ها را می دهد، اما مجموع لینک هایی که می تواند تعیین کند. فرار مالیاتی اصلی یا جریان کالا، جریان دارایی و جریان نقدی همچنان برای ما بسیار ارزشمند است و چنین طرح‌ها و ایده‌هایی می‌توانند در این زمینه بسیار مهم باشند. کمک کننده و کمک کننده باشید.

در پایان این نشست دکتر هندوزی ابراز امیدواری کرد با تداوم جلسات وزارت اقتصاد و دارایی با دانشگاه های کشور راهکارهای مناسبی برای حل مشکلات حوزه های مختلف اقتصادی کشور پیشنهاد و اجرا شود. .

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید