تاجران اقتصادی مشمول مالیات هستند

13085 خبر اولیه

به گزارش تحریریه به نقل از سازمان مالیاتی، دکتر داوید منظور رئیس سازمان مالیاتی در تشریح اقدامات انجام شده برای تصویب قانون مالیات بر عایدی سرمایه در مجلس و دولت گفت: با تصویب این قانون هرکس که خرید و فروش کالاهای سرمایه ای به منظور بهره مندی از افزایش قیمت و درآمد حاصل از آن مشمول مالیات خواهد بود.

رئیس سازمان مالیاتی کشور گفت: با تصویب و اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه از تجار اقتصادی مشمول مالیات می شود.

دکتر دیوید منظور گفت: با تصویب قانون مالیات بر عایدی سرمایه چهار حوزه اصلی مسکن، طلا، ارز و خودرو مشمول مالیات مشاغل می شود و برای اجرای اصول این قانون باید زمینه های لازم را فراهم کنیم. اطلاعات زیرساخت شناخت نظام مالیاتی کالاهای سرمایه ای به چه قیمتی خرید و فروش می شود و مالیات مابه التفاوت قیمت اخذ می شود؟

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی یکی از مهم ترین اقدامات برای مالیات هوشمند را اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان دانست و گفت: اجرای این قانون تحول مهمی در نظام مالیاتی و مالیاتی ایجاد می کند. با افزایش شفافیت اقتصادی، امور مالیاتی قادر خواهد بود با هوشمندی اشرافی و وصول هوشمند مطالبات، جریان اطلاعات و اطلاعات مربوط به فعالیت های اقتصادی را رصد کرده و از فرار مالیاتی جلوگیری کند.

وی ابراز امیدواری کرد: قانون مالیات بر عایدی سرمایه که در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار گرفت، هر چه سریعتر در جلسه علنی مجلس تصویب شود.

پایان /

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

دیدگاهتان را بنویسید