تاج پا تا پایان هفته دو رقمی می شود

در ایران، روند نزولی موج آمیکرون ادامه دارد. موج در اوج خود 140 فوت بود.

به گفته رجانیوس، استاد اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران، زمان آغاز تا پایان موج امیترون کمتر از حد انتظار موج دلتا است و در صورت ادامه روند مرگ و میر روزانه، مرگ و میر روزانه تاج دو برابر خواهد شد. این هفته . .

به گزارش یونسیان، 2 تا 4 هفته پس از اوج ابتلا، اوج مرگ و میر تاج دندان رخ می دهد و از اوج مرگ و میر تاج سر عبور کرده ایم.

بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی، موج آمیکرون در تمام نقاط جهان در حال سقوط است. به جز کشورهایی مانند استرالیا، نیوزلند، مالزی، کره جنوبی و ژاپن.

استاد اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران از احتمال افزایش موارد و احتمال ابتلا به آمیکرون تحت حاد بعد از نوروز پس از سفر و ویزیت خبر داد. اما این افزایش در محدوده موجی نخواهد بود و پیش بینی ای است که بستگی به رفتار افراد دارد.

بر اساس گزارش های جهانی، Amicron BA.2 در برخی کشورها سریعتر از Amicron گسترش یافته است. اما موارد سبک است و موج جدیدی شکل نگرفته است.

پوشش کامل واکسیناسیون یونسی (تزریق دو دوز واکسن) در بیش از 60 درصد جمعیت، بیماری عروق کرونر قلب در موج دلتا شدید (این عفونت به اندازه یک واکسن است) و ماهیت ویروس آمیکرون در بیماری خفیف هستند. علت اصلی مرگ و میر موج آمیکرون را در ایران می شناسد.

به گفته این اپیدمیولوژیست، کشورهای توسعه یافته در دوران سلطنت با تزریق دوز چهارم و انباشت واکسن خودخواهی خود را ثابت کردند و شاهد بودیم که سویه های جدیدی در کشورهای کم برخوردار ظاهر شد و در سراسر جهان گسترش یافت و اکنون واکسن های اضافی از کشورهای توسعه یافته به کشورهای کوچکتر واکسن اضافه شده است. سرریز توسعه یافته و در نتیجه احتمال سویه های جدید کاهش می یابد و دیگر شاهد امواج طولانی کرونا نخواهیم بود.

  ادامه تحصن و اعتراض در مقابل محوطه سبز

در موج های قبلی تاج، تعداد موارد در هفته در جهان به حدود 5 میلیون نفر رسید. اما در اوج موج آمیکرون، 2.7 میلیون نفر در یک روز به شریان کرونر مبتلا شدند و فراوانی هفتگی به 5 تا 25 میلیون، بیش از پنج برابر رسید. این در حالی است که علیرغم این افزایش عوارض، تعداد مرگ و میرها تا 3 درصد کمتر از موج های قبلی است.

دیدگاهتان را بنویسید