تاریخ وداع با سمند و 405 مشخص شده است

11653 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، وزیر صمت امروز ۱۳ فروردین برای دومین بار از زمان صدور حکم ریاست جمهوری توسط هشت تن از اعضای حوزه خودرو از گروه صنعتی ایران خودرو بازدید کرد و دستورات لازم را برای تسریع در تحویل و آزادسازی صادر کرد. خودروهای تولیدی

در این بازدید مدیرعامل و مدیران ارشد گروه صنعتی ایران خودرو در خصوص وضعیت فعلی خودروهای کف پارکینگ و تکمیل و تجاری سازی آن توضیحات لازم را ارائه کردند.

سیدرضا فاطمی امین ضمن بازدید از پارکینگ اصلی، سالن اجتماعات و مرکز تحقیقات، طراحی و توسعه محصول، روند حمل و تحویل خودروهای ایران خودرو و روند کاهش خودروها در کف پارکینگ را بررسی کرد.

وی ضمن مناسب خواندن اقدامات ایران خودرو برای اجرای دستورات رئیس جمهور، گفت: کاهش پارکینگ خودروهای ایران خودرو به 25 هزار دستگاه تا پایان فروردین ماه از دستور خارج و بسیار مناسب است.

وزیر صمت با تاکید بر نظارت بر فرآیندهای کیفی محصولات افزود: با کاهش مدت پرداخت به قطعه سازان، تقاضای کیفیت برای خودروساز آسان می شود. در این راستا لازم است تا سازندگان را به دقت طبقه بندی و قطعات را ردیابی کرد.

فاطمی امین بر لزوم استفاده از ظرفیت ناوگان ریلی تاکید کرد و گفت: ایران خودرو می تواند با طرح موضوع و نظارت از طریق معاونت مربوطه در وزارتخانه از ظرفیت راه آهن برای انتقال محصولات خود استفاده کند که این امر باعث کاهش هزینه های حمل و نقل و تدارکات می شود. .

وزیر صمت، تمدید مدت گارانتی محصولات ایران خودرو به سه سال یا 60 هزار کیلومتر را از دیگر اقدامات این شرکت برای تحقق دستورات رئیس جمهور می داند.

  امسال طلا بخرید - نقدهای تحریریه رسانه

طراحی و توسعه محصولات و خروج سمند قدیمی و محصولات 405 نیز از محورهای مورد تاکید وزیر صمت بود که به گفته مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، این دو خودرو تا دو ماه آینده پس از تکمیل موجود از تولید خارج خواهند شد. تعهدات به مشتریان

تکمیل 4500000 خودرو در 13 آوریل

دکتر مهدی خطیبی نیز در این بازدید گفت: با تحویل قطعات، روند مونتاژ خودروها تسریع شد و در 13 فروردین ماه با حضور کارگران برای اولین بار، 4500 خودرو تکمیل و آماده عرضه به مشتریان خواهد بود. هم اکنون 15000 دستگاه خودرو با شماره ثبت بارگیری و به دفاتر سراسر کشور منتقل می شود.

وی افزود: مطالبات معوق 15 اردیبهشت ماه به روز می شود.

مدیرعامل گروه صنعتی خودرو ایران گفت: در پایان سال گذشته با افزایش عرضه توانستیم قیمت خودرو را در بازار آزاد کاهش دهیم.

وی افزایش مدت گارانتی محصول به سه سال یا 60 هزار کیلومتر را گامی دیگر در راستای تحقق دستورات هشت گانه ریاست محترم جمهور دانست و گفت: با هماهنگی های انجام شده افزایش گارانتی مشمول خودروهای تحویلی در سال 1400 با مدل 1401 می شود و می شود.

وی افزود: محصول دو پروژه K125 و TF21 نیز سال آینده وارد بازار می شود. چرخه توسعه پروژه جدید تایید شده TF21 طبق استاندارد تعیین شده 18 ماه خواهد بود که اتفاقی بی نظیر در صنعت خودروسازی کشور است.

دکتر خطیبی گفت: محور کار ایران خودرو، همکاری های دانش بنیان است و توسعه همکاری ها منجر به اجرای برنامه های مختلفی در این راستا می شود.

  سیگنال جدی وزارت خزانه داری آمریکا برای لغو تحریم ها علیه ایران

وی گفت: برای پروژه ها و حتی مناقصات و مناقصات اولویت با شرکت های دانش بنیان خواهد بود.

مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو افزود: رده بندی سازندگان واحدهای موتوری شامل اکسل، موتور و گیربکس تکمیل شده و EMS که یکی از قطعات اصلی است توسط شرکت تحقیق و طراحی موتور ایران خودرو (IPCO) در حال پیگیری است. ).

دکتر حتیبی همچنین در خصوص موضوع ارتباط با قطعه سازان تصریح کرد: عمده مطالبات قطعه سازان در اسفندماه سال گذشته پرداخت شد و در تلاش هستیم زمان پرداخت را کاهش دهیم.

وی افزود: پروژه بزرگی برای کاهش هزینه های لجستیکی تعریف شده که قطعا هزینه های تولید را کاهش می دهد. بر اساس برنامه ریزی انجام شده، امسال 15 درصد از محصولات به صورت ریلی حمل می شود که این امر باعث کاهش هزینه های ارسال می شود. این امر با رایزنی با وزارت صمت و شرکت های کشتیرانی برای استفاده حداکثری از ظرفیت ریلی دنبال خواهد شد.

مدیرعامل گروه صنعتی خودرو ایران، انتخاب ایران خودرو، معاون کیفی هیات مدیره ساپکو را رویدادی مبارک برای نظارت دقیق بر روند کیفی تامین قطعات دانست و گفت: مشکلات را از مبدا شناسایی و رفع خواهیم کرد.

وی افزود: طرح جامع تحول کیفی را در دستور کار قرار دادیم و از ابتدای سال جاری عملیات اجرایی آن را آغاز کردیم.

دکتر حتیبی افزود: با کاهش ظرفیت پیش فروش، تعداد تعهدات هم اکنون به حدود 250 هزار واحد کاهش یافته است که در مدت مشابه سال گذشته حدود 350 هزار واحد بوده است.

وی افزود: حمل و تحویل 20 هزار دستگاه خودرو در تعطیلات نوروزی امسال در ایران خودرو بی سابقه بوده و روند اجرای تعهدات در وضعیت مطلوبی قرار دارد.

  ترکیب احتمالی پرسپولیس مقابل پدیده

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید