تازه سواری چینی در بازار ایران، یک یا دو ببر بخرید؟

8855 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، مدیران خودرو پس از 5 سال عرضه آریزو 5 در بازار ایران، نسخه جدیدتر و نوعی فیس لیفت این محصول را با قیمت نهایی 680 میلیون تن معرفی کرد که می تواند به فروش فعلی 50 هزار دستگاهی اضافه کند.

این شرکت نسخه جدیدتر و نوعی فیس لیفت این محصول را با قیمت نهایی 680 میلیون تومان یا به عبارتی 30 هزار دلار عرضه می کند که رقم بالایی است و می تواند قیمت های رقابتی تری داشته باشد، اما در هر صورت وضعیت انحصاری بازار خودرو ایران و عدم واردات این امکان را به خودروسازان می دهد که چنین قیمت هایی را تعیین کنند. قیمت این مدل کمتر از نصف مبلغ ارائه شده در چین در چین است و ارائه دو ببر به صورت تک فروشگاهی منصفانه است.

با 30 هزار تومان می توانید خودروهایی مانند:

  • (Subaru Forester) 2020 Subaru Forester.
  • (هوندا آکورد) 2020 هوندا آکورد آن را ساده نگه می دارد.
  • (فورد رنجر) 2020 فورد رنجر.
  • (مزدا CX-5) مزدا CX-5 2020.
  • (هوندا اینسایت) هوندا اینسایت 2020.
  • (Mitsubishi Outlander) Mitsubishi Outlander2022

خریداری شده و قیمت آریزو 5 در چین تنها 13 هزار و 300 دلار معادل 310 میلیون تن ریال است که در ایران نباید بیشتر از این قیمت باشد اما بیش از دو برابر گران به فروش می رسد. لازم به ذکر است که تعرفه کالاهای وارداتی همچنان 4200 تومان برآورد می شود که به معنای پرداخت حداکثر تعرفه 3 درصدی برای قطعات وارداتی است.

انتظار می رود مجلس و دولت به اقدامات غیرقانونی برای ممنوعیت واردات خودرو پایان دهند و با کمک به بهبود رقابت در صنعت خودرو، قیمت های نجومی فعلی را کاهش دهند و به خانوارهای ایرانی اجازه خرید بدهند.

  مهمترین دستاوردها در اجرای سند 25 ساله ایران و چین

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید