تامین زمین برای ساخت یک میلیون خانه

16613 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در حاشیه جلسه صبح امروز (دوشنبه 21 دی ماه) کمیسیون سازندگی مجلس شورای اسلامی، گفت: در جلسه امروز گزارشی از آخرین وضعیت ارائه می شود. اقدامات قانون جهش مسکن شامل بخشهای مختلف مالی اعطای زمین برای عملیات ساختمانی جهت آشنایی اعضای محترم کمیته با آخرین تحولات ارائه گردید.

وی ادامه داد: تا امروز بیش از 24 هزار هکتار زمین برای این پروژه آماده شده و زمین برای حدود یک میلیون خانه آماده شده و در نقاط مختلف به مردم عرضه می شود. با توجه به 6 سیاستی که در حوزه مسکن در دستور کار است، کار را رصد می کنیم.

بذرپاش ادامه داد: یک قسمت در شهرهای زیر 25 هزار نفر و قسمت دوم در شهرهای زیر 50 هزار نفر است. تامین زمین با اضافه شدن تسهیلات در اختیار مردم و متقاضیان قرار می گیرد. در حدود 300 شهر شروع شده و شهرهای جدید نیز در حال اضافه شدن هستند. این راه است.

وزیر راه و فواید عمومی تاکید کرد: این سیاست قطعی ماست و امیدواریم در سال آینده 500 هزار قطعه مسکونی با تسهیلات در اختیار متقاضیان قرار گیرد.

بذرپاش با اشاره به عدم همکاری برخی بانک ها در زمینه اجرای قانون جهش تولید مسکن، گفت: در حوزه بانکی عقب ماندگی جدی داشتیم، به جز بانک مسکن، سایر بانک ها این کار را نکردند. با این طرح همکاری خوبی داشته باشید، اخیراً با 4 بانک بزرگ کشور توافقاتی صورت گرفت که هر کدام سهم خود را از این نقش بر عهده گرفتند.

  الگوی کشت؛ شاهراه گذار از کشاورزی ستونی به کشاورزی هوشمند پایان یافت/فرصتی برای صرفه جویی 3 میلیارد مترمکعبی در مصرف آب/کشت بی پروا و اقلیم دوست

وی افزود: جهت دیگر ما در حوزه پروژه های مربوط به بافت فرسوده است که با مشوق هایی که در حوزه شهرسازی داشتیم به شهرداری ها ابلاغ شد، البته با کاهش مواجه بودیم. در بسیاری از شهرها پروانه ساختمانی اما در زمینه پارچه های فرسوده بیش از 50 پروانه ساختمانی است که شاهد افزایش پروانه های ساختمانی هستیم که نشان می دهد این سیاست جواب می دهد.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: هر چه با سیاست های تشویقی بتوانیم در حوزه زیرساخت های فرسوده انجام دهیم، هدف مسکن محقق می شود و مشکلات زیربنایی و روبنایی که در بسیاری از شهرهای جدید با آن مواجه هستیم کمتر می شود. مقدار کمی.

وی افزود: از اعضای کمیسیون ساختمان نیز برای اجرای سازوکارهای نظارتی خود در زمینه اجرای جهش های قانون تولید مسکن بیش از گذشته کمک خواسته ایم تا در آینده خبرهای خوبی برای مردم داشته باشیم. چند ماه.

بذرپاش در خصوص وعده تحویل یک میلیون واحد مسکونی در یک سال آینده گفت: به تازگی تحویل زمین را آغاز کرده ایم و از ماه آینده روند واگذاری بسیاری از واحدهای مسکونی اجرایی می شود. بخشی از مسکن مهر به مسکن مهر وصل شد که از صفر به 93 درصد رسیدیم و این از طریق صندوق ملی مسکن است که طبق قانون در اختیار وزارت راه و شهرسازی با اولویت مسکن های بالای 60 است. درصد در اولویت تکمیل و تحویل متقاضیان می شود.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید