تاکید رئیسی بر ارتقای معیشت بازنشستگان

رئیس جمهور با قدردانی از جایگاه والای مستمری بگیران در کشور به عنوان دارندگان تجربه، از اراده جدی دولت برای تقویت معیشت آنان خبر داد.

به گزارش رجانیوز، سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور عصر یکشنبه در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت ضمن گرامیداشت روز تکریم بازنشستگان از اراده جدی دولت برای حمایت و تقویت معیشت بازنشستگان کشور خبر داد.

رئیس جمهور با بیان اینکه دولت با رعایت عقلانیت در تصمیم گیری های خود خود را ملزم به اجرای عدالت می داند، گفت: همانطور که بارها گفته شد، دولت با آگاهی کامل از مشکلات اقتصادی جامعه و معیشت اقشار مختلف از جمله مستمری بگیران و توجه دارد. این مشکل حیاتی و تلاش برای بهبود آن لحظه ای خارج از اولویت های من نبوده است.

رئیسی با تاکید بر اینکه احراز حقوق مستمری بگیران در مرحله کارشناسی است، ادارات مربوطه را مکلف کرد تا در اسرع وقت تصمیمات موثری را طبق قانون و به نفع معیشت مستمری بگیران صادر و اجرا کنند.

در این جلسه علاوه بر بررسی مشکل حقوق بازنشستگان، در خصوص الزامات مربوط به اسقاط خودروهای فرسوده نیز تصمیماتی اتخاذ شد.

بر این اساس وزارت صنعت، معدن و تجارت با ارائه گزارشی از وضعیت تولید خودرو، موتورسیکلت و کامیون در کشور، پیشنهاد خود را در زمینه رفع مشکلات اجرای طرح اسقاط و جایگزینی خودروهای فرسوده ارائه کرد. ماشین ها.

اعضا پس از بحث و تبادل نظر مقرر کردند مطابق با اجرای قانون جدید ساماندهی صنعت خودرو، دولت الزامات اجرایی، راهکارهای رفع موانع و مشکلات را ارائه و همچنین تکلیف این طرح را در طرح دو فوریت لایحه شورای اسلامی در اسرع وقت و زمینه سازی برای اجرای قانون مذکور.

  با کیفیت ترین و بی کیفیت ترین خودروهای ایران ارائه شد

در پایان این جلسه گزارش وزارت امور اقتصاد و دارایی از وظایف مندرج در قانون مصوب بودجه کل کشور با هدف اجرای قانون واگذاری سهام بر اساس اولویت های مختلف مورد بررسی قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید