تاکید ستاد ملی مقابله با کرونا بر استفاده از ماسک و تزریق دوز تقویت کننده است.

سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا بر تزریق دوز یادآوری واکسن کرونا تاکید کرد و استفاده از ماسک را در تمام نقاط شهرهای قرمز و نارنجی اجباری دانست.

به گزارش رجانیوز، عباس شیراوژن روز شنبه در صفحه توئیتر خود درباره نکات جلسه امروز ستاد ملی تاج و تخت نوشت: با توجه به افزایش موارد ابتلا، در بیمارستان ها، سرپایی ها و شهرهای قرمز و نارنجی استفاده از ماسک توصیه می شود. در همه فضاها، چه باز و چه بسته، پوشش داده شده در این شهرهای قرمز و نارنجی برجسته شده بود. (استفاده از ماسک) در شهرهای آبی و زرد در مکان های سرپوشیده یا شلوغ الزامی است.

تزریق واکسن تقویتی در کشورهای مختلف باعث کاهش موارد ابتلا به کرونا شده است و برخلاف کشورهایی که پوشش کامل واکسن را داشتند، اما مدت زیادی از تزریق واکسن می گذرد، موارد ابتلای زیادی دوباره گزارش شده است. بنابراین تزریق تقویت کننده را جدی بگیرید.

تاکید می شود وزارت بهداشت برای تسهیل در امر واکسیناسیون تعداد و ساعات کار مراکز واکسیناسیون را افزایش دهد. با توجه به آمار بالای ابتلا در کشورهای همسایه از ترکیه تا امارات، بهداشت مرزها باید در تمامی مرزها تقویت شود.

به گزارش ایرنا، تاکنون 64 میلیون و 670 هزار و 470 نفر نوبت اول، 58 میلیون و 27 هزار و 24 نفر نوبت دوم و 27 میلیون و 838 هزار و 34 نفر نوبت سوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند. واکسن تزریقی در کشور به 150 میلیون و 535 هزار و 528 دوز رسیده است.

  ATM بیت کوین در ایالات متحده راه اندازی شد

بر اساس تغییرات اخیر در نقشه رنگی شهرهای کشور که از 26 تیرماه اجرا می شود; برخلاف هفته های گذشته که صفر شهر قرمز و نارنجی در کشور بود، اکنون چهار شهر قرمز و ۱۴ شهر نارنجی هستند. همچنین 142 شهر دارای وضعیت زرد و 288 شهر دارای وضعیت آبی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید