تایوان به اوکراین حسادت می کند!

بر اساس سرمقاله، تسای اینگ ون، رئیس جمهور تایوان به آتلانتیک گفت که خطر واقعی حمله چین وجود دارد.

پکن اصرار دارد که برای ادغام مجدد تایوان به سرزمین اصلی از طریق راه‌های صلح‌آمیز کار خواهد کرد، اما رئیس‌جمهور تایوان می‌گوید در صورت بروز درگیری از غرب کمک خواهد گرفت.

در مقاله ای توسط بن رودز، دستیار باراک اوباما و معاون مشاور امنیت ملی، تسای اظهار داشت که “ما باید برای تهاجم احتمالی چین آماده شویم.”

تایوان به اوکراین حسادت می کند!

وی ادامه داد: این حادثه می تواند واقعی باشد و برای ما اتفاق بیفتد.

وی تاکید کرد: تهدید واقعی وجود دارد و این سروصدا نیست.

تایوان به اوکراین حسادت می کند!

تایوان از زمانی که نیروهای ملی گرا به رهبری چیانگ کای شک در سال 1949 پس از شکست در جنگ داخلی علیه کمونیست ها به جزیره گریختند، تحت مدیریت جزیره قرار داشت. موضع پکن در قبال آنها این است که تایوان جزء لاینفک چین است و در این چارچوب از سیاست چین واحد پیروی می کند و تاکید می کند که چین باید متحد شود.

در عین حال، پکن این سیاست را دنبال می‌کند که اعلام می‌کند تلاش خواهد کرد تا با روش‌های مسالمت‌آمیز به اتحاد دست یابد و حق استفاده از نیروی نظامی در این راه را برای خود محفوظ می‌داند.

کارشناسان می گویند تایوان باید

در حالی که ارتش چین بسیار قوی تر از ارتش تایوان است، تسای هزینه های دفاعی تایوان را 13 درصد افزایش داده و 19 میلیارد دلار برای هزینه های نظامی در سال آینده در نظر گرفته است. بر اساس این تحلیل، هدف تایپه این است که تهاجم را برای چین بسیار گران تمام کند.

  مکانیسم روپیه-روبل: محصولات و خدمات تحت پوشش

تسای می‌گوید که ارتش آزادی‌بخش خلق ممکن است بخواهد کاری جدی انجام دهد، در این مرحله شی جین پینگ، رئیس‌جمهور چین باید هزینه‌ها را بسنجید. او باید دو بار در مورد آن فکر کند.

با این حال، حتی با وجود افزایش دو رقمی در هزینه‌های دفاعی و مجوز ایالات متحده در ماه سپتامبر برای فروش تسلیحات چند میلیارد دلاری به تایوان، تسای همچنان به حمایت غرب از ارتش خود نیاز دارد، همانطور که قبلاً انجام می‌دهد.

وی می گوید: کشورهای غربی به ویژه آمریکا به اوکراین کمک می کنند. آنچه از جنگ در اوکراین می بینیم این است که کشورهای غربی گرد هم آمده اند و به اوکراین کمک می کنند تا علیه روسیه بجنگد.

دولت آمریکا از دهه 1970 به طور رسمی حاکمیت چین بر تایوان را به رسمیت شناخته است، اما آن را اجرا نکرده است. در حالی که جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده بارها وعده داده است که ارتش ایالات متحده به دفع تجاوز چین کمک خواهد کرد، دستیاران کاخ سفید هر بار این اظهارات را رد کرده اند.

تایوان به اوکراین حسادت می کند!

اندکی پس از سخنان تسای، چین نمایشگاه هوایی دوسالانه خود را با نمایش انواع سلاح های ضد پهپاد، جت های جنگنده نسل پنجم و موشک های ضد کشتی مافوق صوت افتتاح کرد.

تحلیلگران این افزایش قدرت نظامی را هشداری به غرب برای عدم مداخله در سیاست داخلی چین به ویژه در زمینه اتحاد مجدد با تایوان توصیف کرده اند.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید