تبار طلایی – بررسی رسانه های تحریریه

6877 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، نادر بذرافشان در خصوص وضعیت بازار داخلی سکه و طلا در هفته گذشته گفت: در ادامه روند نزولی قیمت طلا در بازارهای جهانی، هر اونس طلا در هفته جاری پنج دلار کاهش یافت. در عین حال نرخ ارز در بازارهای داخلی با نوسانات نزولی همراه بود.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران افزود: با کاهش قیمت جهانی اونس طلا و کاهش نرخ ارز داخلی و کمبود تقاضا در هفته گذشته، روند کاهش قیمت ها در بازار داخلی روند. بازار سکه و طلا نیز در حال شکل گیری است که با کاهش قیمت ها در معاملات اخیر بازار پایان هفته (پنجشنبه) با ابتدای هفته مقایسه شده است.

وی در خصوص آخرین قیمت ها و تغییرات آنها نسبت به ابتدای هفته گفت: در آخرین معاملات روز پنجشنبه، هر قطعه سکه طرح جدید با 300 هزار تومان کاهش نسبت به ابتدای هفته به 14 میلیون و 290 هزار تومان و هر قطعه رسید. سکه طرح قدیم 150 کاهش یافت. قیمت هر هزار تومان 13580000 تومان شد. نیم سکه و ربع سکه در هفته جاری 100 هزار تومان کاهش قیمت داشت. بنابراین نیم سکه هفت میلیون و 970 هزار تومان و ربع سکه چهار میلیون و 980 هزار تومان معامله شد. سکه یک گرمی بانک مرکزی نسبت به ابتدای هفته 50 هزار تومان کاهش داشت و در معاملات اخیر 3 میلیون تومان ارزش داشت.

بذرافشان ادامه داد: قیمت هر مثقال طلای 17 عیار به طور میانگین با 75 هزار تومان کاهش به پنج میلیون و 755 هزار تومان رسید. هر گرم طلای 18 عیار با 17 هزار تومان کاهش قیمت، گرمی یک میلیون و 329 هزار و 500 تومان معامله می شود.

  مجتبی امانی سفیر جدید ایران در لبنان شد

حباب سکه بدون تغییر محسوس یک میلیون و 450 هزار تومان

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در خصوص آخرین وضعیت حباب سکه نیز گفت: حباب سکه در این هفته نسبت به هفته گذشته تغییر چندانی نداشته است، در حال حاضر هر قطعه سکه یک میلیون و 450 هزار تومان حباب دارد. همانطور که گفته شد کاهش اونس جهانی، نوسانات و کاهش نرخ ارز در بازارهای داخلی و عدم تقاضا برای خرید سکه و مصنوعات طلا باعث شده تا قیمت سکه و طلا در بازار داخلی روند نزولی داشته باشد. امید است با توجه به پایان ماه صفر در ماه های آتی شاهد رونق بازار سکه و طلا باشیم و مردم بتوانند به راحتی سکه و مصنوعات را خریداری کنند.

در جلسه ای که روز سه شنبه (29 شهریور ماه) با حضور نمایندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران و اتاق اصناف تهران و هیئت مدیره سابق اتحادیه طلای تهران برگزار شد. و جواهرات، اعتبارنامه اعضای جدید صادر شد و هیئت مدیره جدید رسما شروع به کار کرد.

از این پس نادر بذرافشان (به عنوان رئیس اتحادیه)، سیدمحمود فضل آذر شربیانی (نایب رئیس اول)، ایوب اکبری پور (نایب رئیس دوم)، عبادالله محمدولی (دبیر هیئت مدیره)، بکیر واتوک رحیمی (خزانه دار) ، مهدی آزادی و عباس مسعودی (عضو هیئت مدیره) فعالیت خواهند کرد.

منبع: ایسنا

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید