تحریف جدید همتی از اقتصاد، چرا رئیس کل سابق بانک مرکزی دست از کار برنداشت؟

10569 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، خطاب نادرست جدید عبدالناصر همتی رئیس کل سابق بانک مرکزی خطاب به مردم و اقتصاد ایران، اقتصاددانان مستقل را شگفت زده کرد و این سوال را مطرح کرد که چرا رئیس کل سابق بانک مرکزی دست از کار سیاسی و بازی با آن برنمی دارد. سرنوشت مردم ایران؟

همتی در توییتی نوشت: رئیس‌جمهور به بانک‌ها نکات خوبی را گفت که اجرای آن مفید است. اما نگرانی اصلی توقف فشار بر بانک ها برای تامین مالی دولت و ایجاد مشوق برای شرکت های دولتی با اضافه برداشت از بانک ها و خرید اوراق قرضه دولتی از بانک ها در ماه های آینده است. “این دومی در مجموع 180 تلاش پایه پولی ایجاد کرد.”

همتی را می توان بدترین رئیس بانک مرکزی تاریخ ایران دانست که دورانش تبدیل به نوسان ارزی شده و دل خوشی به این همه نداشت و همچنین سلب اختیارات ویژه توسط سران قوا! اقتصاد کشور در سه سال منتهی به اواسط دهه 1400 چند وجهی شد و اقتصاد ایران را تا مرز فروپاشی پیش برد، اما هنوز مشخص نیست که چرا به طور کامل سقوط نکرده است.

آنها باید به یک سوال مشخص درباره تلاش هایی که حافظ منافع بانک های خصوصی شده اند، پاسخ دهند. بانک های خصوصی در زمان او صفر ریال تسهیلات تکلیفی پرداخت می کردند و سهم بانک های دولتی کمتر از 5000 تریلیون تن بود. از چه امکانات کاری صحبت می کنید؟ پول روزانه بانک ها به دلیل نابرابری و فساد 3200 میلیارد تن می شود یا خرید اوراق دولتی؟ آیا دولت ماهانه بیش از 200 هزار میلیارد تن اوراق می فروشد؟

  آیا سیاست های کلی نظام مافیای خودرو حمایت می شود؟

با توجه به اینکه رئیس به نقطه حساسی دست زده و نکات مهمی را برای سیاستگذاری صحیح و درست بیان کرده است، آیا اقدام به خودکشی که باید مسکوت می‌گذاشت، مردم را برای نجات بانک خاطرات دوران درخشان خود را فراموش کند؟ توسط افرادی که اکثریت 87 درصد خلق پول در 20 سال گذشته را تشکیل می دهند تفسیر شده است؟

عبدالناصر همتی با چه سواد اقتصادی رئیس بانک مرکزی شد و نوشته ها و نظریه های تخصصی او چیست؟ آیا بانک مرکزی محلی برای سیاستمداران جناحی برای برهم زدن ترازنامه های کلان اقتصادی و متلاشی کردن بخش واقعی اقتصاد است؟ نگرانی پادشاه بازی های پانزی برای اقتصاد کشور نشان می دهد که دولت سیزدهم در مسیر درستی حرکت می کند و باید با کمک مدیران مجرب سیاست درستی را انتخاب کرد. با اجرای دقیق کامل کنید.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید