تحریم های اقتصادی علیه ایران به ضرر اروپا بوده است

8298 خبر اولیه

به گزارش تحریریه؛ دور جدید مذاکرات در وین مورد استقبال دو طرف قرار گرفت و امیدواریم توافق خوبی حاصل شود.

امیررضا واعظ آشتیانی گفت: یک مقام روسی قبلا گفته بود آمریکایی‌ها اعلام کرده‌اند که آماده لغو تحریم‌ها هستند و شرط ایران را پذیرفته‌اند. اکنون که روس ها، چینی ها و اروپایی ها و البته اعضای تیم مذاکره کننده ما ابراز خوش بینی کرده اند، می توان به توافق خوبی امیدوار بود.

وی ادامه داد: امروز می توان گفت که توافق احتمالی نتیجه مقاومت، مقاومت و اختناق ایران است. ما اصول خود را حفظ کرده ایم و نشان داده ایم که ظالم نیستیم. «ما ناامید نشدیم و تسلیم گستاخی و زور نشدیم، در عین حال به حق خود نیز ادا کردیم.

وی گفت: اروپایی ها از قطع روابط با ایران آسیب زیادی دیده اند. برای اروپایی ها ارتباط با ایران بسیار مهم است، زیرا آنها بازار ایران را در جریان قطع همکاری از دست دادند. البته لغو تحریم ها قطعا به نفع ایران خواهد بود و این یک رابطه دوجانبه است.»

وی افزود: خیلی خوب است که مذاکره کنندگان ما اکنون نسبت به روند مذاکرات خوشبین هستند، زیرا اکنون نتیجه مقاومت خود را می بینیم. ما به غربی ها ثابت کرده ایم که حق را می توان گرفت، نمی توان داد و منتظر نخواهیم بود که حق ما را به ما بدهند.

عسکانی در پایان گفت: از دولت قبل می خواهم گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب باشد و متوجه شود که نباید به آمریکا و اروپایی ها اعتماد کرد. «الان هم نباید باور کنیم و تضمین کنیم که اگر رئیس جمهور بعدی آمریکا زیر میز بازی کند، این کشور باید غرامت بدهد.

  بعد از فارغ التحصیلی از اقتصاد ایران چه باید کرد و چه نباید کرد

منبع: مثلث

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید