تحریم های جدید روسیه علیه کشورهای دشمن

به گفته هیئت تحریریه، وزارت کشاورزی می گوید که منابع غذایی حیاتی خود را تنها در اختیار کشورهای دوستی قرار می دهد که بیشترین نیاز را دارند.

به گزارش راشا تودی، دیمیتری پاتروشف وزیر کشاورزی روسیه روز پنجشنبه اعلام کرد که برداشت غلات این کشور در سال جاری به 130 میلیون تن خواهد رسید که برای تامین نیازهای داخلی و صادراتی و تامین نیازهای بازار جهانی کافی است.

او در حاشیه مجمع بین المللی اقتصاد در سن پترزبورگ (SPIEF)، تعدادی از چالش ها از جمله اختلال در زنجیره تامین و مشکلات محاسبات مالی را برجسته کرد.

13694 خبر اولیه

پاتروشف گفت که روسیه باید بر این موانع غلبه کند و به کشورهایی که بیشتر به آن نیاز دارند غذا بدهد.

وی در جمع خبرنگاران گفت: محصولات کشاورزی ما به بازارهای خارجی صادر می شود اما فقط به کشورهایی که با ما دوست هستند و مشکلی برای ما ایجاد نمی کنند.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه ماه گذشته گفت که روسیه انتظار دارد تولید غلات در سال جاری به بالاترین حد خود برسد. وی با بیان اینکه تعدادی از کشورها در معرض خطر گرسنگی هستند، تاکید کرد که مقصر اصلی «نخبگان غربی» هستند.

بحران غلات مدتی است که در سراسر جهان احساس می شود و قیمت گندم را به بالاترین حد در دو ماه اخیر رسانده است. بازار جهانی مواد غذایی که قبلاً تحت تأثیر آب و هوا و اپیدمی کویت قرار داشت، تحت تأثیر درگیری روسیه و اوکراین و تحریم های غرب علیه مسکو قرار گرفته است. این منجر به ترس گسترده از ناامنی و بحران غذایی و تشدید گرسنگی جهانی شده است.

  زمان پرداخت تسهیلات در ایام تعطیل را اعلام کنید

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید