تحریم ها باعث افزایش درآمدهای مسکو و کاهش درآمدهای ایران شده است!

بر اساس گزارش واشنگتن پست، روسیه در 100 روز اول جنگ، نزدیک به 100 میلیارد دلار از صادرات سوخت به دست آورد.

بر اساس گزارش مرکز تحقیقات انرژی و هوای پاک (CREA)، 100 روز پس از تهاجم روسیه به اوکراین، که در 24 فوریه آغاز شد، درآمد صادرات سوخت فسیلی روسیه به 93 میلیارد یورو – حدود 97 میلیارد دلار – افزایش یافته است.

طبق گزارش CREA، چین بزرگترین واردکننده سوخت های فسیلی به ارزش بیش از 13 میلیارد دلار در این دوره بوده و پس از آن آلمان با حدود 12.6 میلیارد دلار قرار دارد.

به گفته مرکز تحقیقاتی مستقر در فنلاند، در 100 روز اول جنگ در اوکراین، فرانسه بزرگترین واردکننده گاز طبیعی مایع از روسیه بود.

در همین مدت آلمان بیشترین گاز را از خط لوله گاز روسیه خریداری کرد.

چین بیشترین واردات نفت را از روسیه دارد و ژاپن بیشترین واردات زغال سنگ را از این کشور دارد.

TASS 53059614 3 خبر اولیه

صادرات سوخت از روسیه در ماه مه نسبت به دوره قبل از تهاجم 15 درصد کاهش یافت زیرا دولت های غربی تلاش کردند بر مسکو فشار بیاورند و بسیاری از کشورها سعی کردند از انرژی روسیه فاصله بگیرند.

در این گزارش آمده است که قیمت های بالای سوخت به دلیل رشد تقاضای جهانی باعث درآمد بیشتر در خزانه داری مسکو شده است. قیمت صادرات روسیه به طور متوسط ​​60 درصد بیشتر از سال گذشته بود.

پس از هفته‌ها مذاکره، اتحادیه اروپا در اواخر ماه گذشته به توافقی مبنی بر حذف تدریجی نفت روسیه دست یافت، اما تامین این خط لوله را به عنوان امتیازی برای مجارستان تلقی کرد.

  نیازی به واردات ذرت خوراکی نیست

چارلز میشل، رئیس شورای اروپا می گوید توافق برای قطع عرضه دریایی در چند ماه آینده بیش از دو سوم واردات نفت روسیه را پوشش می دهد و «منبع عظیم بودجه» کرملین برای «ماشین نظامی» کرملین را قطع می کند. به آرامی

JFT6BUHLIYI6ZH4QPHPR7MUCSY خبر اولیهایالات متحده همچنین واردات نفت روسیه را در ماه مارس ممنوع کرد. قیمت سوخت در ایالات متحده در هفته گذشته به طور متوسط ​​بیش از 5 دلار در هر گالن بود که جو بایدن، رئیس جمهور این کشور را بر آن داشت تا حمله چند روز پیش روسیه به اوکراین و پوتین را مقصر بداند.

از ابتدای جنگ در اوکراین که قیمت نفت 70 درصد افزایش یافت، درآمدهای مسکو افزایش یافت و روبل تقویت شد، اما در مورد ایران برعکس این اتفاق افتاد!

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید