تحریم چیپ واشنگتن علیه پکن

به گزارش سرمقاله، وب سایت شبکه خبری بلومبرگ گزارش داد که دولت جو بایدن از ایالات متحده قصد دارد شرکت های چینی بیشتری را در لیست سیاه قرار دهد.

شرکت بزرگ سازنده تراشه Yangtze Memory Technologies و بیش از 30 شرکت چینی دیگر در لیست سیاه تجاری واشنگتن قرار گرفته اند تا از خرید برخی قطعات آمریکایی جلوگیری کنند.

منابع به این نشریه گفتند که وزارت بازرگانی ایالات متحده این شرکت ها را تا اوایل این هفته به فهرست به اصطلاح موجودیت اضافه خواهد کرد.

تحریم چیپ واشنگتن علیه پکن

بر اساس این گزارش، شرکت های موجود در این لیست از خرید فناوری از تامین کنندگان آمریکایی منع خواهند شد مگر اینکه مجوز صادرات ویژه دریافت کنند. واشنگتن قبلاً از محدودیت‌های مشابهی علیه غول فناوری چینی هوآوی و سایر نهادها استفاده کرده است و به تهدید امنیت ملی ایالات متحده اشاره می‌کند.

در واکنش به این اقدامات، پکن از کاخ سفید انتقاد کرد و تاکید کرد که این اقدامات زنجیره تامین را مختل کرده است.

وانگ ونبین، سخنگوی وزارت خارجه چین نیز به خبرنگاران گفت که ایالات متحده همکاری های اقتصادی را سیاسی و تسلیحاتی کرده است. او قول داد که دولتش اقداماتی را برای حمایت از حقوق شرکت های آسیب دیده اتخاذ خواهد کرد.

تحریم چیپ واشنگتن علیه پکن

تنش ها بین ایالات متحده و چین، دو اقتصاد بزرگ جهان، در حال افزایش است، زیرا آنها برای تسلط بر فناوری های کلیدی از جمله تراشه ها و نیمه هادی ها رقابت می کنند.

در ماه اکتبر، دولت بایدن مجموعه وسیعی از محدودیت‌ها را در مورد توانایی چین برای خرید نیمه‌رساناها و تجهیزات ساخت تراشه معرفی کرد و YMTC و سایر شرکت‌ها را برای تحقیقات بیشتر در لیست سیاه قرار داد.

  آخرین وضعیت توزیع محصولات الکترونیکی

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید