تحقق وعده رئیس جمهور در آستانه سالگرد دولت

یکی دیگر از وعده های مهم آیت الله رئیسی در آستانه سیزدهمین سالگرد دولت سیزدهم با بهره برداری از طرح انتقال آب شرب از سد طالقان به آبیک اجرایی شد.

به گزارش رجانیوز به نقل از مشرق، سرازیر شدن آب به رگ های تشنه آبیک از سد طالقان سرانجام با آزادسازی اعتبارات مصوبات سفر رئیس جمهور به استان قزوین محقق شد و این پروژه بزرگ شنبه هفته جاری به طور رسمی به بهره برداری می رسد. مراسمی که با حضور وزیر نیرو برگزار شد

پروژه ای که در سال 1395 یکی از مهمترین مصوبات دولت قبل بود و رئیس جمهور وقت در دیدار با مردم به صراحت اعلام کرد که تا کمتر از سه سال دیگر دشت قزوین را آبیاری می کند اما به دلیل کمبود منابع مالی و کم کاری برخی از مسئولان دولتی در رتبه سیزدهم قرار گرفت و در ردیف تصویب بیستمین سفر استانی دکتر رئیسی به قزوین قرار گرفت.

اقدام دولت سیزدهم در تکمیل این پروژه را می توان یکی از بزرگترین خدمات قدرت مردمی در حوزه تامین آب کشور دانست، پروژه ای که پیش از این رئیس دولت به بهانه اینکه رئیس دولت در اجرای آن کوتاهی کرده بود. خزانه خالی!

پیش از این محمود واعظی، رئیس دفتر حسن روحانی، در 18 مرداد 1400 در پاسخ به نامه محمد باکر نوبخت، معاون رئیس جمهور و رئیس وقت سازمان برنامه و بودجه، از پرداخت مبلغ مورد نیاز برای تکمیل و تکمیل آن خبر داده بود. بهره برداری از پروژه تامین آب آبیک از بیت المال، از آنجایی که تخلیه تمامی مانده های خزانه به درخواست نوبخت، امکان تامین اعتبار لازم برای اجرای این طرح وجود ندارد! را

  خطای گمرکی در واردات رسمی گوشی موبایل

از آنجایی که مهمترین دلیل رکود پروژه انتقال آب سد طالقان کمبود اعتبار و منابع مالی بود، لذا تزریق اعتبارات حاصل از سفر رئیس جمهور به این پروژه توانست قفل رکود شش ساله این پروژه مهم را باز کند و آن را به سمت تکمیل و بهره برداری سوق دهید.

اجرای این طرح علاوه بر تامین آب شرب با کیفیت برای ساکنان آبیکی، مشکل تامین آب مورد نیاز صنایع مستقر در شهرک صنعتی آبیکی را نیز برطرف کرد.

با تامین آب مورد نیاز صنایع مستقر و طرح های سرمایه گذاری در این شهرستان، یکی از موانع جذب سرمایه گذار به شهرک صنعتی آبیک مرتفع شده و دغدغه صنعتگران آن برطرف شده است.

انتقال آب از سد طالقان به آبیک یکی از مهمترین پروژه های آبرسانی کشور است

محمدمهدی علایی استاندار قزوین در خصوص این پروژه مهم آن را یکی از مهمترین پروژه های آبرسانی در کشور خواند و گفت: تامین آب شرب سالم دغدغه و خواسته اصلی مردم آبیک در سال های اخیر و به منظور تامین آب شرب سالم بوده است. برای به ثمر رسیدن آن منتظر تکمیل پروژه انتقال آب سد طالقان در آبیک بودند طرحی که بارها قول تکمیل آن را داده بودند اما محقق نشد و در نهایت با درایت دولت سیزدهم و اقدامات بعدی دولت محقق شد. رئیس جمهور و توزیع منابع حاصل از سفر خود در روستا.

وی افزود: با روی کار آمدن دولت سیزدهم تلاش برای تامین منابع مالی برای تکمیل پروژه انتقال آب به آبیک به یکی از وظایف ویژه استان تبدیل شد و در این راستا در اسفندماه سال گذشته 150 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل اختصاص یافت. این پروژه

  تعطیلی کارخانه های فورد و جنرال موتورز

استاندار قزوین گفت: امیدواریم با تمام تلاش مسئولان استانی و کشوری شاهد اجرای فازهای بعدی این پروژه مهم آبرسانی باشیم.

آرزوی دیرینه مردم آبیکوف محقق شد

حمید فتوحی فرماندار آبیک نیز درباره این پروژه گفت: مردم آبیک سال ها منتظر اجرا و بهره برداری از این پروژه بودند که در نهایت با تلاش دولت سیزدهم و تخصیص منابع از محل ریاست جمهوری محقق شد. تاییدیه های سفر

وی افزود: با همکاری شبکه آبفای منطقه ای و بهداشت و درمان، ضدعفونی و شستشوی خطوط لوله نیز به عنوان آخرین گام برای استفاده از پروژه انتقال آب شرب سد طالقان به آبیک انجام شد.

این مسئول همچنین گفت: پس از انجام مراحل شستشو و ضدعفونی و اخذ تاییدیه شبکه بهداشت و درمان، آب شرب مرتبط با این پروژه آبرسانی در اختیار شهروندان آبیکی قرار گرفت.

فتوحی بیان کرد: تصفیه خانه این پروژه نیز به بهره برداری رسیده و امروز به همراه طرح انتقال آب در مراسمی با حضور مسئولان کشوری و استانی به بهره برداری می رسد.

حل مشکل آب صنایع مستقر در آبیک با استفاده از طرح انتقال آب مخزن طالقان

رضا صفری مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی قزوین نیز گفت: مشکل تامین آب مورد نیاز صنایع مستقر در شهرک صنعتی آبیک با اجرای طرح انتقال آب سد طالقان برطرف شد.

وی در این خصوص گفت: مقرر شد بخشی از آب این پروژه به صنایع مستقر و همچنین پروژه های سرمایه گذاری شهرک صنعتی آبیک اختصاص یابد.

مدیرعامل شرکت شهرهای صنعتی استان قزوین تصریح کرد: با تامین آب مورد نیاز صنایع مستقر و طرح های سرمایه گذاری در این شهرستان یکی از موانع مهم جذب سرمایه گذار به شهرک صنعتی آبیک پاشا و دغدغه صنعتگران آن است. حل شده اند.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

این مسئول گفت: شهر صنعتی آبیک به دلیل موقعیت مناسب و همجواری با تهران یکی از شهرهای صنعتی تقاضامحور کشور محسوب می شود و حل مشکل آب این شهر به افزایش سرمایه گذاری در آن و شهر کمک می کند. از Abike نیز.

رهاورد:

طرح انتقال آب از سد طالقان به استان قزوین برای تامین آب شرب 15 شهر و 198 روستای استان از سال 1394 برنامه ریزی شده است.

با استفاده از فاز اول این طرح با اقدامات جهادی دولت سیزدهم مردم، امیدواریم اجرای فازهای بعدی نیز در دستور کار قرار گیرد و سایر شهرهای استان قزوین نیز از آب شرب پایدار و باکیفیت این طرح بهره مند شوند. .

دیدگاهتان را بنویسید