تحقیقات خودروساز کلیدی بود

10521 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، علی جدی با بیان اینکه ضوابط واردات خودرو تعیین شده است، گفت: قوانین واردات خودرو هنوز نهایی نشده است و وزارت صمت باید با کمیسیون صنایع دولت مشورت کند و تا پایان خردادماه موضوع حل می شود.

یکی از اعضای کمیسیون صنایع مجلس گفت: این دو موضوع ارتباطی ندارد و ارز موبایلی بین خودروها توزیع نمی شود. ارز موبایل قبلا رایگان بود و الان مثل ماشین رایگان است. در واقع هنوز ضوابط واردات خودرو تعریف نشده است و بحث موبایل همچنان در حال ثبت سفارش است، بنابراین رقم ارز آن قابل مقایسه با خودرو نیست.

جدی تاکید کرد: متاسفانه در مورد واردات خودرو اطلاعات غلط داده می شود، طبق جلسه ای که با وزیر صمت داشتیم، قیمت خودرو نباید سقف داشته باشد که این امر باعث می شود خودروهای شخصی مزیت بیشتری نسبت به عوارض واردات داشته باشند. “

این نماینده مجلس در خصوص سامانه یکپارچه فروش خودرو گفت: این سامانه توسط خود وزیر راه اندازی شده و در حال رصد این موضوع هستند بنابراین در کمیسیون صنایع این موضوع را وارد نکرده ایم.

یکی از اعضای کمیسیون شعب مجلس درباره طرح تحقیق و تفحص از خودروسازان تصریح کرد: گزارش تحقیق و تفحص از مجلس نهایی شده و قرار است وارد مجلس شود. در این صورت ممکن است اطلاعات او علنی شود اما تا آن زمان نمی توانیم آن اطلاعات را عمومی کنیم.

منبع: ایلنا

پایان /

  استیضاح وزیر صمت در آغاز سال جدید را دنبال می کنیم/ گرانی خودرو منطقی نیست

دیدگاهتان را بنویسید