تحقیقات هندی در مورد سوء استفاده اپل از بازار اپلیکیشن های موبایل

کمیسیون رقابت هند تحقیقاتی را در مورد شیوه های تجاری اپل در این کشور اعلام کرده است. این شرکت متهم به نقض قوانین ضد تراست در هند است.

طبق دستور کمیسیون رقابت هند، یک گروه غیرانتفاعی در هند اپل را به سوء استفاده از تسلط خود در بازار اپلیکیشن های موبایل متهم کرده است. زیرا اپل توسعه دهندگان را مجبور به استفاده از سیستم پرداخت درون برنامه ای می کند.

بسیاری از برنامه های کاربردی در فروشگاه اینترنتی اپل برای پرداخت هزینه طراحی شده اند. اپل 30 درصد از پرداخت کاربر را برای این خدمات فراهم می کند و توسعه دهندگان 70 درصد باقی مانده را دریافت می کنند، رویه ای که مدت ها مورد بحث بوده است.

در شکایتی که توسط We Fight for Society ارائه شد، آمده است که اصرار اپل بر دریافت 30 درصد از درآمد حاصل از هر پرداخت در اپلیکیشن و برخی محدودیت‌های دیگر باعث افزایش هزینه‌ها برای توسعه‌دهندگان و افزایش هزینه‌ها شده است. باعث افزایش و جلوگیری از ورود نیروهای جدید و خلاق به بازار دیجیتال می شود.

اپل قبلاً از کمیسیون رقابت هند خواسته بود که این موضوع را بررسی نکند و تأکید کرد که سهم آن از بازار اپلیکیشن های موبایل در هند از 5 درصد فراتر نمی رود.

  لایحه 1401 به تصویب کمیسیون برنامه و بودجه رسید

دیدگاهتان را بنویسید