تحلیل آخرین اخبار در زمینه آهن و یراق آلات دنیا در سال 2022

قیمت آهن یکی از مهمترین و پربازدیدترین اخبار خبرگزاری هاست، به گونه ای که هر روز افراد زیادی از جمله مهندسان عمران، ساختمانی و پیمانکاران و خریداران بزرگ آهن آلات و میلگرد که عمدتاً در بازار آهن فعالیت دارند این خبر را بررسی می کنند.

زندگی صنعتی امروزه به شدت به آهن و فولاد وابسته است و این وابستگی باعث می شود که قیمت بسیاری از کالاها از خانه و خودرو گرفته تا ماشین آلات صنعتی و محصولاتی که برای تولید آنها استفاده می شود تحت تأثیر این فراز و نشیب ها در نمودار قیمت قرار گیرند. و آهن

دلایل زیادی برای افزایش یا کاهش قیمت آهن وجود دارد (که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد) و روش های مختلفی وجود دارد که کارشناسان برای پیش بینی قیمت از آن ها استفاده می کنند، مانند تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی که توسط کارشناسان عصر آهن استفاده می شود. آنها در استفاده از خود مجرب هستند و تحلیل شما را از قیمت یراق آلات متوسط ​​و سایر برندها در سایت مجرب و خوشنام مرکز منتشر می کنند.

https://asreahan.com/product/rebar

در این مقاله رجانیوز قصد داریم به بررسی عوامل مختلف بین المللی که باعث تغییر قیمت آهن آلات می شوند بپردازیم.

تحلیل آخرین اخبار در زمینه آهن و یراق آلات دنیا در سال 2022

عرضه و تقاضای جهانی

یکی از عوامل اصلی تغییر قیمت محصولات مورد معامله (از جمله فولاد و یراق آلات) در بازارهای آزاد، عرضه و تقاضای این محصول است.

هر بار که تقاضا برای یک کالا افزایش می یابد، قیمت آن کالا نیز افزایش می یابد و برعکس، کاهش تقاضا منجر به کاهش قیمت کالا می شود.

نمونه رایج در کشور ما فصل تابستان و بهار است، یعنی. فصولی که تقاضا برای فولاد و آرماتور در بازار افزایش می‌یابد، زیرا پروژه‌های عمرانی در این فصول رونق بیشتری دارند و این به معنای افزایش تقاضا برای آهن از سوی خریداران است. ، کارفرمایان و مهندسان.

اما اجازه دهید فقط به افزایش تقاضای مصرف کننده و قیمت بالاتری که او باید بپردازد نگاه نکنیم.

با افزایش تقاضا برای کالا، تولیدکننده مجبور است هزینه های اضافی برای انرژی مصرف شده، هزینه های بیشتری که به کارکنان پرداخت می شود و حمل و نقل محصولات خود بپردازد که همه اینها بر قیمت نهایی محصول تأثیر می گذارد.

طبق پیش‌بینی‌های MPES، انتظار داریم که ارزش معاملات در آمریکای شمالی طی چند ماه آینده به کاهش خود ادامه دهد. درست است که از ابتدای سال 2022 سطح موجودی در بین توزیع‌کنندگان افزایش یافته و محصولات زیادی تولید شده است، اما خریداران همچنان با احتیاط به خرید خود ادامه می‌دهند و انتظار می‌رود فولادسازان در این مناطق برای کاهش فروش بر محصولات خود تخفیف اعمال کنند.

  پاداش پایان خدمت فرهنگیان چه شد؟

یکی دیگر از عوامل مهم در سال های اخیر برای کاهش عرضه جهانی، ویروس کرونا یا کووید-19 بود که همه صنایع از جمله ساخت و ساز را با رکود مواجه کرده است.

اما به نظر می رسد در کشور ما با وجود رکود ساخت و ساز و کاهش عرضه و مصرف جهانی، حجم تولید فولاد و قیمت آن تغییر چندانی نکرده است. کارشناسان معتقدند رکود تورمی به جذب عرضه و تقاضا در کشور کمک کرده است.

از سوی دیگر، ادامه حمایت دولت از تولید خودروهای داخلی و ممنوعیت ورود خودروهای خارجی به کشور تا حدودی کاهش مصرف فولاد در کشور را جبران کرد.

نرخ ارز دومین عامل تغییر قیمت است

مورد دوم و بسیار مهم تعیین و تغییر نرخ آرماتور و فولاد (به خصوص در کشور ما) یا شاید بهتر است بگوییم دلار است.

می دانیم که امروزه قیمت تمام محصولاتی که در اطراف خود می بینیم تحت تاثیر قیمت دلار است و فرقی نمی کند محصولاتی که قصد خرید آن را داریم تولید داخل باشد یا از کشورهای اطراف وارد شود. یکی از دلایل آن این است که بیشتر مواد اولیه و ماشین آلات مورد استفاده برای تولید وارداتی است و نوسانات دلار قطعا در این امر تاثیرگذار خواهد بود.

به گزارش عصرآهن به نقل از خبرگزاری صمت، احتمال توافق کشورهای پنج به علاوه یک و کشورمان در این سلسله مذاکرات در برجام و کاهش قیمت دلار وجود دارد. در قیمت به دنبال قیمت یراق آلات و آهن. بیایید باشیم

نرخ ارز دومین عامل در تغییر قیمت یراق آلات است

اما اگر بنا به دلایلی این توافقات ایران و غرب خوب پیش نرود، می توان پیش بینی کرد که تا پایان سال 1401 شاهد افزایش قیمت دلار به 40 هزار تن باشیم. در این صورت با توجه به اینکه دلار یکی از شاخه های اصلی تغییر قیمت این محصولات است، انتظار می رود میانگین قیمت در بازارهای جهانی تاثیر بسزایی در بازارهای داخلی داشته باشد.

هزینه های سوخت و انرژی

می دانیم که صنعت فولاد فواید زیادی برای زندگی مدرن دارد، اما باید به این نکته نیز توجه داشته باشیم که این صنعت یکی از آلاینده ترین صنایع جهان است.

  دلایل دستگیری رئیس پارس خودرو

کل چرخه تولید فولاد، از استخراج سنگ آهن تا انتقال محصولات به بازار، مستلزم مصرف سوخت حاصل از سوخت های فسیلی و نفت است.

سوخت های فسیلی اصلی ترین منبعی است که تولیدکنندگان و کارخانه ها برای تامین محصولات مورد نیاز خود در بازار استفاده می کنند، بنابراین طبیعی است که افزایش و کاهش قیمت نفت تاثیر مستقیمی بر محصولات فولادی داشته باشد.

حدود 75 درصد انرژی مصرف شده در تولید فولاد جهان از زغال سنگ تامین می شود که این صنعت را به اولین منبع CO2 در جهان و دومین مصرف کننده بزرگ انرژی تبدیل می کند.

در صورت افزایش قیمت نفت، عرضه فرآورده های آهنی به کشورهایی که این منابع را ندارند، گران می شود و در صورت کاهش قیمت، می تواند آسیب های اقتصادی به کشورهایی که این منابع را دارند، وارد کند.

دولت های مختلف رویکردهای متفاوتی برای رسیدگی به این مسائل زیست محیطی ارائه می دهند. به عنوان مثال، چین به دلیل المپیک زمستانی تلاش می کند صادرات خود را به المپیک زمستانی کاهش دهد و به دلیل اینکه یکی از بزرگترین صادرکنندگان فولاد در جهان است، این امر می تواند باعث کاهش عرضه در بازار و افزایش قیمت ها شود.

اخبار جهانی تاثیرگذار

یکی دیگر از عواملی که می تواند به طور قابل توجهی بر روند افزایش یا کاهش قیمت آهن در طول سال تاثیر بگذارد، اتفاقات و اخباری است که در سراسر جهان در حال انتشار است و می توان اثرات آنی آن را مشاهده کرد.

نمونه ای از آنچه شاید مهم ترین رویداد سال 2022 تاکنون بوده است، خبر جنگ روسیه و اوکراین است که تأثیر زیادی بر صادرات و واردات کشورهای مختلف گذاشت و به شدت بر قیمت یراق آلات تأثیر گذاشت. .

با شروع جنگ، مشکلات زیادی برای صادرات آهن به این دو کشور ایجاد کرد که یکی از مشکلات آن تامین منابع اولیه است که با محدودیت های زیادی مواجه است و حجم مبادلات تجاری را کاهش می دهد.

این کاهش مبادلات و محدودیت در تامین مواد اولیه ممکن است منجر به افزایش قیمت شود.

خبر مهم دیگری که می تواند حجم مبادلات و قیمت ها را تغییر دهد، خبر پایان جنگ روسیه و اوکراین است. هنگامی که جنگ بین دو کشور به پایان رسید، زمان آن فرا رسیده است که آسیب های وارد شده در طول جنگ را ترمیم کنیم و این می تواند تقاضای جهانی را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

  تحریف سخنان رهبر معظم انقلاب درباره مهاجرت نخبگان / تفکر استعماری در ایران; از کودتای 28 مرداد تا حمایت از مهاجرت

نتیجه گیری آخرین اخبار در زمینه آهن و اتصالات در جهان

قیمت یراق آلات متوسط ​​و سایر محصولات موجود در بازار، در عین حال که از قیمت های جهانی تبعیت می کند، تا حد زیادی تحت تأثیر سیاست های اتخاذ شده توسط دولت ها در رابطه با صادرات و واردات است.

https://asreahan.com/factories/%D9%81%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%AF-%D9%85%DB%8C%D8%A7%D9%86%D9% 87

در سال 2021 شاهد بودیم که با ورود واکسیناسیون به جهان، اثرات ویروس کرونا در حال کاهش است و این امر باعث شده است که قیمت فولاد به طور موقت افزایش یابد و در صورت ورود موج و سویه دیگری از ویروس، شاهد آن باشیم. قیمت دوباره سقوط کرد

آخرین اخبار از بازار میلگردهای آرماتور

علاوه بر کاهش اثرات تاج و افزایش مصرف و تقاضای جهانی، شاهد اخبار کاهش تولید چین به دلیل بازی‌های المپیک زمستانی هستیم که می‌تواند قیمت جهانی آهن را افزایش دهد، البته نه به اندازه اواخر سال 2021.

از سوی دیگر اگر بخواهیم جو و شرایط داخلی کشور را بررسی کنیم باید منتظر اجرای برنامه دولت در مورد طرح افزایش مسکن باشیم و در صورت اجرایی شدن این برنامه می توان انتظار دو رویکرد داشت:

رویکرد اول کاهش سهم صادرات و اعمال محدودیت برای صادرات است که در این صورت از فرصت افزایش نرخ ارز استفاده کافی نمی شود و ارز مورد نیاز تولیدکنندگان داخلی تامین نمی شود و منجر به افزایش میلگرد می شود. و قیمت فولاد همراه با افزایش تورم.

رویکرد دوم که به دلیل ناهماهنگی سیاست‌های دولت در حمایت از برخی شرکت‌های فولادی و خودروسازی کمتر مطرح می‌شود، افزایش تولید و استفاده از فولاد وارداتی ارزان‌تر برای بهبود ساخت و ساز مسکن است.

به طور کلی عوامل مختلفی وجود دارد که منعکس کننده روند صعودی قیمت فولاد خواهد بود که از آن جمله می توان به نامشخص بودن طرح رونق مسکن دولت، رشد نقدینگی، تورم و سیاست های حمایتی از خودروساز اشاره کرد.

تحلیل آخرین اخبار حوزه آهن و یراق آلات ایران در سال 1401 را از رسانه قدرتمند اقتصادی بخوانید!

https://eghtesadafarin.com/اخبار-ایران-اقتصاد/اخبار-صنعت-معدن-و-تجارت/اخبار-صنعت-آهن-و-فولاد/107169/

دیدگاهتان را بنویسید