تحویل بیش از 4 میلیون تن کالاهای اساسی از مبادی داخلی و خارجی

13441 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله به نقل از شرکت بازرگانی دولتی ایران؛ از ابتدای فروردین تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری بیش از 4 میلیون تن محصولات استراتژیک کشاورزی از طریق خرید داخلی و واردات از خارج از کشور تحویل و برای ادغام این کالاها در بازار داخلی به مبادی مصرف و انبارها ارسال شد. چرخه مصرف

این گزارش می افزاید: این محصولات شامل گندم، برنج، روغن خام و دانه های روغنی است که بر اساس نیاز کشور و پس از برنامه ریزی های لازم از کشاورزان کشور خریداری و از کشورهای صادرکننده وارد می شود.

بر اساس این گزارش، خرید تضمینی گندم در کشور از چهارم فروردین ماه امسال آغاز شد و تا پایان اردیبهشت بیش از دو میلیون تن از این کالای استراتژیک از کشاورزان کشور خریداری شد. در یک محیط امن

بر اساس این گزارش، همزمان با خرید تضمینی گندم، روغن کلزا در کشور خریداری شد و در دو ماه گذشته 75 هزار تن از این کالای استراتژیک از تولیدکنندگان کلزا خریداری و برای استخراج روغن به کارخانه های روغن کشی ارسال شد.

بر اساس این گزارش در دو ماه گذشته میزان تحویل نفت خام از مبادی خارجی به 173 هزار تن و در مدت مشابه 69 هزار تن برنج خارجی وارد شده است.

شایان ذکر است با برنامه ریزی های انجام شده میزان ذخایر استراتژیک محصولات استراتژیک کشاورزی کشور نسبت به سال گذشته افزایش یافته و موجودی این کالاها در مراکز و انبارهای آنها در وضعیت امنی قرار دارد.

پایان /

  موفقیت خیره کننده تجارت پکن و مسکو با پول ملی

دیدگاهتان را بنویسید